אחד הנושאים שתופסים תאוצה בישראל בשנים האחרונות הוא הסכם ממון. הסיבות לכך יכולות להיות רבות: אנשים המתחתנים בגיל מאוחר יותר, אנשים בפרק ב' בחייהם ומנוסים יותר, אנשים בעלי הבדלי מעמדות הרוצים להבטיח יחסים מבוססי אהבה ולא כסף, החשיפה התקשורתית לזוגות רבים שנפגעו כתוצאה מחילוקי דעות כלכליים במהלך גירושין. מדובר בהסכם שכדאי מאוד לדאוג לו מבעוד מועד, דווקא כשהיחסים הם במצב טוב ושני בני הזוג יכולים לשבת בצורה נינוחה ונעימה ויכולים לקבל החלטות מתחשבות ומושכלות עבור שני הצדדים.

אילוסטרציהאילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: pixabay)

מהו הסכם ממון?

הסכם ממון הוא למעשה חוזה חזום בין בני הזוג ובאישור עורך דין/נוטריון מוסמך לענייני משפחה ובו מקיימים בני הזוג הסדר חלוקת רכוש וכסף במקרה של חס וחלילה פרידה וגירושין. רבים דוחים את הנושא מסיבות שונות אולם עשרות אלפי אנשים בישראל הוכיחו כי הסכם ממון הציל להם את החיים, מנע סחבת משפטית מכוערת וממושכת וכמובן יקרה לשני הצדדים. על ההסכם להיות חתום בין שני בני הזוג, להיעשות בכתב ולהיחתם על ידי גורם משפטי מוסמך כדי לקבל תוקף משפטי.

"זה לא יקרה לי":

אנו יודעים כי זה לא נעים לחשוב על פרידה או גירושין דווקא בזמן שהזוגיות פורחת, בתחילת הדרך או כאשר האהבה שלכם בשיאה – אולם מקרים קודמים מוכיחים שזהו הזמן הכי טוב לעשות את זה. בדיוק כפי שאתם עושים ביטוח לרכב, ביטוח חיים או רוכשים דירה כדי להבטיח לעצמכם קורת גג – גם בזוגיות שלכם הסכם ממון יכול להבטיח לכם זוגיות נעימה ובטוחה יותר, כזו שמבוססת על אהבה, אמון ותמיכה ולא על כסף. אל תחשבו על דברים לא נעימים אלא על הסכם שכדאי לעשות אותו רק למקרה הצורך. להבטיח לעצמכם זוגיות חזקה בראש שקט.

כיצד הסכם ממון יכול להציל את הזוגיות שלכם ו/או את העתיד שלכם?

הסכם ממון יכול להציל את הזוגיות שלכם ואת העתיד שלכם בכך שההסכם מבטיח חלוקה הוגנת ומושכלת של הרכוש והנכסים במקרים מסוימים. לדוגמה במידה ובני הזוג התחתנו ופתאום נפלה ירושה לכדי בני הזוג, או אחד מבני הזוג זכה בסכום נכבד בהגרלה. מה עושים במקרה כזה? אולי לפתע בן/בת הזוג האחרים יישאו עיניהם אל הכסף, אולי מתוך רצון לנקום, מתוך כעס או מתוך הבנה שהזוגיות הולכת לקראת גירושין – הם ינסו להוציא מכם את כל מה שיש לכם? מה קורה במידה והגעתם לנישואים הללו בגיל בוגר יותר או בפרק ב' של חייכם? סביר להניח שצברתם כבר רכוש או חסכונות – מה קורה אתם במקרה של גירושין, פרידה, פירוק החבילה?
מתי אפשר לערוך הסכם ממון?
את ההסכם אפשר לעשות לפני הנישואין וגם לאחר הנישואין. ניתן לערוך הסכם ממון גם בין ידועים בציבור ולא רק זוגות הנשואים כדת וכדין. משרד עורכי הדין עמית ורד מתמחה בהסכמי ממון מכל הסוגים ובמאות מקרים וסיפורים של זוגות שבגינם הם רוצים הסכם ממון. צרו קשר לפרטים נוספים והזמנת פגישה להכנת הסכם ממומן מקצועי ומסודר עם תוקף משפטי.