האם לקנות נכס בתקופה בה השכירות מדשדשת? זה מה שוורן באפט המשקיע האגדי היה עושה אם היו שואלים אותו וזאת שאלה שנדרשתי לענות עליה עשרות פעמים מאז פרוץ משבר הקורונה, לכן בחרתי לענות לעומק, מתוך ניסיון של כעשור מאוד פעיל בשטח.
אם תשאלו את וורן באפט (המשקיע הפרטי הגדול בעולם, ואחד האנשים העשירים בעולם), וודאי יענה, שאת הבסיסים הכלכליים הגדולים שלו יצר כאשר השווקים היו במשבר. ואם נעקוב אחרי ההשקעות של אמן
3 צפייה בגלריה
אילוסטרציה
אילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: pixabay)
ההשקעות וורן באפט נזהה שדפוס ההשקעות שלו הן דינאמיות ועם חשיבה שונה מהעדר.

בשנת 2011 אחרי שארה"ב ניסתה להתאושש מהמשבר שפקד אותה בשנת 2008, וורן באפט החליט להשקיע בבנק שבמספר חודשים התרסק למספרים שלא הכיר, עם קיצוץ של למעלה מ50% במנייה. המשקיעים ברחו מבנק אוף אמריקה כמו מאש, אבל האדון הנכבד חשב אחרת.
ביולי 2017 - כ 6 שנים לאחר מכן, הגאון החליט לתת אור ירוק להמיר את האופציות למניות, ובכך השלים רווח בגלגול של 12 מיליארד דולר תוך 6 שנים. 2 מיליארד דולר על כל שנה. תשואה חמודה לא?
כסף שמרוויחים כאשר כולם במשבר הוא כסף "עם ברכה", זה כסף שפותח פור בעשרות תחומים אחרים.
תשאלו את זום -זו התקופה הטובה ביותר שלהם, ועם הכסף שנכנס יעמיקו בערך מוסף ובמוצרים השונים שימכרו בשנים הקרובות, חוץ ממוצר הליבה שלהם.
תשאלו את באג/ KSP /חברות לבניית אתרי אינטרנט, שהפכו למשמעותיות בתקופת המשבר.
נכון שאנחנו לא באפט, אך אפשר בהחלט ללמוד ממנו את הלך חשיבותו - לקנות במשברים, לטפח את המניה ולהמיר בכסף כאשר גל המשבר חולף.

3 צפייה בגלריה
אילוסטרציה
אילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: pixabay)

ועכשיו לקורונה:
אין ספק שנוח יותר לקנות בסביבת הקורונה...במשבר נוצרות הזדמנויות, לא כשהשוק טס בחדות למעלה וכולם רוצים לממש ממקום של שובע, ממקום של "המניה עשתה את שלה, בוא נגלגל אותה הלאה".
בנוסף לזה, מס הרכישה ירד לרמה נוחה יחסית, מה שהופך את המשקיעים של היום למרוויחים גדולים באמת, תחשבו איזה באסה למשקיעים שרכשו רגע לפני שהמס ירד ביולי האחרון מ8% ל 5%. מס רכישה נמוך + מחירי קורונה = עסקה מצוינת.
כמשקיע - אתה אולי עלול להפסיד כמה חודשים/שנה עם שכירות לא יציבה, אך בטווח הנראה לעין אתה תהיה בפלוס, כי ככל הנראה תקנה נכס במחיר אטרקטיבי שיכסה לך את הסיכון של שכירות נמוכה.

3 צפייה בגלריה
אילוסטרציה
אילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: pixabay)

מה וורן באפט היה עושה בתקופה הזו אם היה משקיע בישראל?
בנדל"ן כמו בחיים יש גלים...גאות ושפל אתם יודעים... כרגע הגלים רגועים לאחר סערות שהתחוללו פה במשך עשור אך מבנה השוק בארץ הופך את השקעת הנדל"ן לאחת ההשקעות הסולידיות והבטוחות ביותר.
במדינה שהיא "אי יחידי של יהודים", שמוגבלת בשטחה שהצפי שלה עד 2048 הוא להכפיל את אוכלוסייתה, נדל"ן זה משחק די בטוח.
מעוניינים לרכוש נכס להשקעה בפריפריה או בגוש דן? מעוניינים למכור נכס בכל אזור בארץ? דברו איתנו - אפשר גם בדף הפייסבוק שלנו.
בן סולומון - מייסד רשת ברוקר נדל"ן ומומחה לשיווק והשקעות נדל"ן
לחצו לראיון אצל אודטה בקשת 12, בו בן מסביר על מחקר שוק קצר לפני שרוכשים נכס.
בן סולומון הוא מחבר רב המכר "נדל"ן לכולם" ומומחה בשיווק והשקעות. שירות לקוחות ארצי - 073-2100-696 , לחצו לרכישת הספר בסטימצקי או בצומת ספרים.