בית הנסן, המרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה בירושלים, מחדש בימים אלה את פעילותו לאחר כמעט 3 חודשים בהם היה סגור עקב מגפת הקורונה. בצל החזרה לשגרה, אנשי המתחם משיקים את 'מועדון הפיקניק של בית הנסן', שיציע למבקרים לערוך פיקניק בגינה ההסטורית הייחודית של המקום.
חלק מהמצרכים בסל הפיקניקחלק מהמצרכים בסל הפיקניק
חלק מהמצרכים בסל הפיקניק
(צילום: יואב בבלי)
הקהל, יוכל להגיע ולרכוש סלי פיקניק שיארזו על ידי משק עפאים, השוכן במתחם. מחיר סל נע בין 120-320 ש״ח, בהתאם לגודלו ולכמות הסועדים ולצדו מוצעות מבחר מנות נוספות לרכישה. הסלים, יכללו בין היתר גבינות משק, לחמי מחמצת וממרחים. בבית הנסן מציינים כי ״הפעילות במתחם ביוזמת משרד ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים, תוך שמירה על המרחב האישי והנחיות משרד הבריאות.
החצר של בית הנסןהחצר של בית הנסן
החצר של בית הנסן
(צילום: דור קדמי)
אזור הישיבה יהיה בין טראסות הגן של בית הנסן, היוו במקורן מרחב בו גידלו חולי הצרעת ירקות, פירות, צאן ובקר ושאבו מי שתייה מן הבארות הפרוסים במתחם שהיו גם מקור עיסוק וריפוי נפשי של החולים במקום. ״מועדון הפיקניק של בית הנסן מעניק מפלט ורגע של הפוגה מן המציאות המורכבת ומזמין את כולם להנות מזמן איכות עם יקיריהם בין פינות מוצלות, ספסלים, מחצלות ומוזיקה טובה״, אומרים בהנהלת המקום.
בית הנסןבית הנסן
בית הנסן
(צילום: איציק שוויקי)
תכולת הסלים כאמור, תבוצע על ידי משק עפאים, הפועל על פי אידיאולוגיה של שמירה על אקולוגיה וסחר הוגן, דוגלים בחזון של המשק עם המוטו “מהזרע לצלחת”, כשרוב חומרי הגלם מגיעים ממשק עפאים עצמו או ממשקים אחרים בארץ.
החצר של בית הנסןהחצר של בית הנסן
החצר של בית הנסן
(צילום: דור קדמי)
בהתאם להנחיות משרד הבריאות, הכניסה למתחם תהיה מוגבלת ועל בסיס מקום פנוי.
פרסום ראשוני: 02:21 , 26.05.20