02:00: משה ליאון הגיע לפביליון בתשואות רבות. "שהחיינו והגיענו לזמן הזה", אמר לקהל הרב באולם והודה לאשתו סתווית ולחבריו. בין הצעקות שקראו הפעילים היו "אריה דרעי".
ליאון בפביליון. צילום: רפי פרלשטייןליאון בפביליון. צילום: רפי פרלשטיין
ליאון בפביליון. צילום: רפי פרלשטיין
"ירושלים בחרה הלילה את המלכד, את הביחד ואת הטוב. אני מתכוון בעזרת השם, להיות ראש העיר של כל תושבי ירושלים באשר הם. אלה שבחרו בי ואלה שלא בחרו בי".
צילום: אסף שקד, מנהל קמפין דיגיטל משה ליאון
"הגיע הזמן לעבור לשלב המעשים. אני מודה לכולם על התמיכה והעזרה והאמון שנתתם לי".
01:00: הפעילים של משה ליאון החלו בחגיגות באולם אף על פי שהתוצאות עדיין לא סופיות.
23:00: משה ליאון הגיע כעת לביתו ושוהה עם בת זוגתו סתווית וילדיו. בשעה 01:00 הוא יגיע לאולמי פביליון שבתלפיות.
21:30: בניסיון של הרגע האחרון לגייס מצביעים נוספים, משה ליאון הגיע כעת יחד עם יו"ר הבית היהודי בירושלים חגית משה, לסיור ברחובות שכונת פסגת זאב.
20:30: משה ליאון מגיע למטה בתלפיות ונותן הצהרה לתקשורת. "יש עוד שעה וחצי לפחות עד לסגירת הקלפיות ואני מבקש מכולם לעבוד עד הדקה ה-90, עד הדקה האחרונה, כי כל רגע חשוב. יש עוד שעה וחצי לקביעת הגורל של ירושלים. האם יהיה ראש עיר שמאחד את כל תושבי העיר, אין פה סוג א' ולא סוג' ב' . אצלי כראש עירייה כולם שווים, שלא יהיה ראש עיר שמשסע את האוכלוסיות אחת בנשייה וכך חושב להיבחר".
ליאון בהר חומה. צילום: רפי פרלשטייןליאון בהר חומה. צילום: רפי פרלשטיין
ליאון בהר חומה. צילום: רפי פרלשטיין
17:15: משה ליאון הגיע כעת לסיור קלפיות בשכונת הר חומה כשהוא מתקבל על ידי עשרות פעילים נרגשים. "החל מהערב יש לנו ראש עירייה חדש וקוראים לו משה ליאון. משה יביא לעיר הזאת הרבה אהבה. הר חומה איתו, הוא מעורב פה ותרם לנו כל כך רבות שאנחנו ראוים לקבל ראש עיר כזה", אמרה נעמה בן חמו, תושבת השכונה.
ליאון בהר חומה. צילום: רפי פרלשטייןליאון בהר חומה. צילום: רפי פרלשטיין
ליאון בהר חומה. צילום: רפי פרלשטיין
משה ליאון מבקש להוסיף: "אני מסתובב בשכונות, התחושות מעולות. נותרו עוד שעות ספורות להצבעה, בעוד מספר שעות תראו את התוצאות שיהיו חיוביות ומשמחות. השטח מעודד לחלוטין".
משה ליאון בקרית משה. צילום: שלומי בוחניקמשה ליאון בקרית משה. צילום: שלומי בוחניק
משה ליאון בקרית משה. צילום: שלומי בוחניק
15:40: משה ליאון הגיע לסיור קלפיות ליד בית הספר מימון בקרית משה. שם פגש בסיעת מאוחדים, אריה קינג ודב קלמנוביץ'. בהמשך יגיע להר חומה.
משה ליאון וסתווית מצביעים. צילום: רפי פרלשטייןמשה ליאון וסתווית מצביעים. צילום: רפי פרלשטיין
משה ליאון וסתווית מצביעים. צילום: רפי פרלשטיין
14:00: משה ליאון הגיע להצביע גם הפעם, כמו בפעם הקודמת, באיחור של למעלה מחצי שעה. רגע לפני בואו התחוללה מיני סערה מחוץ לקלפי בבית הספר 'אוולינה דה רוטשילד' ברחביה, כשפעילים חרדים פיזרו חומרים בגנותו של עופר ברקוביץ ועוררו את זעמם של העוברים והשבים. "חוצפה, אתה וברקוביץ שלך לא תשלטו פה על הרחוב", צעק אחד מהם, באופן אירוני דווקא לעברו של אחד מיועציו של ליאון.
"אני מקווה שבעזרת השם שהלילה ננצח ונחזיר לירושלים את האחדות שאנחנו כל כך זקוקים לה", מסר ליאון הצהרה קצרה כשהוא מעדיף להתייחס למצב הביטחוני בדרום ומסרב להתייחס לשאלות העיתונאים.
רגע לפני שהוא שלשל את פתק ההצבעה לקלפי, נרשמה מבוכה לרגע, כשקודמו בתור, צעיר חרדי חבוש במגבעת נופף למצלמות כשהוא מצביע לברקוביץ. "הצבעתי לו כי הגיע הזמן להפסיק את הרדיפה", אמר הצעיר המשתייך לחוגי הפלג הירושלמי החרדי.
ליאון. צילום: רפי פרלשטייןליאון. צילום: רפי פרלשטיין
ליאון. צילום: רפי פרלשטיין
ליאון הוסיף: "כאן בירושלים, אני מציע לכולם לנהוג באיפוק ובסבלנות והרבה הרבה צניעות. אני מקווה מאוד שבעזרת השם החל מהלילה אנחנו נשמור על אחדות ונביא את ירושלים לאחדות של כולם. שכולם יבואו איתי לקואליציה ובעזרת השם האחדות שאנחנו כל כך זקוקים לה בירושלים - תחזור".
11:05. אחרי תפילה בכותל המערבי, משה ליאון הגיע לכיכר ספרא, שם הצטרף אליו חבר מועצת העירייה, אברהם בצלאל מסיעת ש"ס, השניים מקיימים בשעה זו סיור באגף החינוך העירוני יחד עם יו"ר ההסתדרות בירושלים, דני בונפיל ושוחחו עם העובדים.
ליאון ובנופיל בעירייה ירושלים. צילום: שירות מיינטליאון ובנופיל בעירייה ירושלים. צילום: שירות מיינט
ליאון ובנופיל בעירייה ירושלים. צילום: שירות מיינט
09:30: בדומה לסיבוב הראשון, משה ליאון, פתח את יום הבחירות בתפילת שחרית בכותל המערבי.
ליאון בכותל הבוקר. צילום: באדיבות המטה של ליאוןליאון בכותל הבוקר. צילום: באדיבות המטה של ליאון
ליאון בכותל הבוקר. צילום: באדיבות המטה של ליאון