ברקוביץ במסיבת העיתונאים. צילום: לירן תמריברקוביץ במסיבת העיתונאים. צילום: לירן תמרי
ברקוביץ במסיבת העיתונאים. צילום: לירן תמרי
(ברקוביץ במסיבת העיתונאים. צילום: לירן תמרי)
ימים ספורים לפני שהוא הולך לקרב חייו, מכנס היום (חמישי) המועמד עופר ברקוביץ מסיבת עיתונאים ומגיב להתפתחויות האחרונות במערכת הבחירות המחזקות את ליאון באופן משמעותי. ״אני רוצה לומר שאנחנו הולכים לנצח ביום שלישי״ פתח ברקוביץ ואמר. ״מלמטה אנחנו הולכים לנצח את העסקנים ונעלה את אחוזי ההצבעה באמצעות צבא מתנדבים שלא ראיתי עד היום בירושלים. מצביעי אלקין ודייטש עוברים אלינו״.
״אני פונה לאנשי הציונות הדתית, אתם מרגישים שיש משהו שלא בסדר, יש פה דילים ואני רוצה להגיד שאנחנו לא חלק מהדבר הזה, אני מבקש ממכם ללכת לפי היושר הפנימי שלכם״.
״אל תשפטו אותי בגלל הכיפה שאני לא חובש״
ברקוביץ ציין כי ״ירושלים היא מעבדה של יכולת לגשר בין תרבותיות, אם היא תיפול הדיל של עסקנות שחותרת תחת אישיות הריבונות תאבד התקווה לקיום אוהל גדול המכסה את כלל חלקי החברה הישראלית. בנינו תנועה עם חילונים, דתיים, מסורתיים, מזרחים, ואשכנזים לצד עולים וילידי הארץ״.
אם ירושלים לא תהיה של כולם היא פשוט לא תהיה אנחנו ברגע דרמטי ומכריע. אני קורא מכאן לכלל הירושלמים - לציונית הדתית ולחסידים - אל תשפטו אותי לפי הכיפה שאני לא חובש. אני מחוייב לסטטוס קוו ומי שאומר אחרת משקר. תשפטו אותי לפי המקום שמונח בלב שלי לפי המחויבות שלי, לפי הירושה שלי. לפי המתנדבים שפועלים בהתעוררות״.
ברקוביץ מגיע למסיבת העיתונאים בליווי אנשי התעוררות. צילום: לירן תמריברקוביץ מגיע למסיבת העיתונאים בליווי אנשי התעוררות. צילום: לירן תמרי
ברקוביץ מגיע למסיבת העיתונאים בליווי אנשי התעוררות. צילום: לירן תמרי
(ברקוביץ מגיע למסיבת העיתונאים בליווי אנשי התעוררות. צילום: לירן תמרי)