רחל עזריה. צילום: יואב דודקביץ'רחל עזריה. צילום: יואב דודקביץ'
רחל עזריה. צילום: יואב דודקביץ'
(רחל עזריה. צילום: יואב דודקביץ')
מתנועת התעוררות נמסר בתגובה כי "רחל עזריה הייתה מועמדת של קומבינה מראשית הדרך. הזהרנו מהיום הראשון, מדובר בריצה פיקטיבית שנועדה לפגוע בסיכויי המועמד הממלכתי היחידי. עזריה מעוניינת רק באינטרסים האישיים שלה ולא בטובת עירנו ירושלים ותושביה. גם הציבור של עזריה לא יקנה את הדיל הזה, ויצביע לנציג היחיד של ירושלים האותנטית - עופר ברקוביץ."
רחל עזריה הבינה שהתמודדותה לראשות פוגעת קשות במפלגתה 'ירושלמים', ולפיכך היא פורשת וחוברת לאלקין - למרות ההבנה שרוב מוחץ של מצביעיה יעברו דווקא ליריבה עופר ברקוביץ'. — רפי פרלשטיין rafi perlshtein (@rp2021) September 26, 2018
בשבוע שעבר הודיע המועמד יוסי חביליו על פרישתו מהמירוץ ועל תמיכתו בעופר ברקוביץ׳. בתוך כך, הרשימות של השניים - ״מצילים את ירושלים״ ו״התעוררות״, ירוצו למועצה בנפרד. חביליו אמר כי ״"רחל עזריה הגיעה לירושלים כדי למצוא סידור עבודה ועכשיו היא בורחת, בשאיפה שאלקין ידאג לה אחרי הבחירות. אלקין, לא מייצג את הציבור הפלורליסטי שעזריה התיימרה לייצג ובחירה בו תהיה למעשה שימור המצב הקיים של עירייה שנכנעת ללחצי הסיעות החרדיות והופכת את העיר לסגורה יותר, מוזנחת יותר ויקרה יותר".