מיכאל ברקוביץ'. צילום: ידין קץמיכאל ברקוביץ'. צילום: ידין קץ
מיכאל ברקוביץ'. צילום: ידין קץ
(מיכאל ברקוביץ'. צילום: ידין קץ)
ככה הכול התחיל: "גדלתי בשווייץ ועליתי לארץ בגיל 12. עסקתי בתחומים רבים, כמו נגרות, רסטורציה, בניית תפאורות, ניהול טכני, הלחנת פסי קול לתיאטרון, מחול, סרטים וזיקוק אלכוהול. למדתי מוזיקה בספרד, עד שהחלטתי להקים את המזקקה. אפשר לומר שהמקום הוא שילוב גשמי של חלק מכובד מתחומי העניין שלי: מוזיקה, אומנות, סאונד, עץ ובנייה, וזיקוק".
רגע, אז מה זה בעצם המזקקה? "היא נולדה ב־2014, כמפעל עצמאי ליצירה מקומית ולזיקוק של אלכוהול מצמחים. היא מארחת מדי ערב אומנים מתחומי הפרפורמנס, ניו־מדיה, וידאו, מוזיקה ואומנות סאונד, ובשעות היום היא משמשת בית ליצירה מקומית ואולפן הקלטות.
המזקקה. צילום: אריק פורטמןהמזקקה. צילום: אריק פורטמן
המזקקה. צילום: אריק פורטמן
(המזקקה. צילום: אריק פורטמן)
"הדרייב שלי לקיים את המזקקה הוא המאזן העדין בין הרצון לקיים יומיום פלטפורמה רוויה ובית ליוצרים מקומיים לבין הצורך לאתגר את המציאות ולהרחיב את המזקקה לכיוונים חדשים".
ובעתיד? "בימים אלו המזקקה עוברת שיפוץ ומתרחבת בחלל, בזמן ובתוכן. לצד חלל ההופעות הקיים יקומו אולפן הקלטות מאובזר (עבור הקהילה) ובית אוכל, שיפעלו בכל שעות היום והלילה. ובנוסף אנחנו מתכננים בעתיד הקרוב לפתוח בהרי ירושלים מפעל זיקוק לצמחים מקומיים, והמתחם החדש ישמש גם כחנות מפעל לתזקיקים שלנו".
*רחוב שושן 3 ירושלים.