בית החולים הירושלמי הדסה מדווח כי בשעות הראשונות של בדיקת הקורונה באנשי הצוות - בוצעו 134 בדיקות מטוש לאבחון הנגיף בבית החולים הדסה, וכבר נמצאו תוצאות ראשונות חיובית בשמונה אנשי צוות שלא ידעו כי הם חולים והם א-סימפטומטיים.
הדסה עין כרםהדסה עין כרם
הדסה עין כרם
( צילום: רפי קוץ)
"בין החיוביים גם 6 אנשי צוות מהר הצופים - שם אין חולי קורונה כלל. כל אחד מהחיוביים בודד באופן מיידי, ומתקיימת חקירה אפידמיולוגית בגינו, בסיומה יבודד כל מי שבא איתו במגע", מסר מנכ"ל הדסה פרופ' רוטשטיין.
הבדיקות כאמור מתבצעות במקביל למאות בדיקות שגרתיות של מבחנות המגיעות למעבדות בהדסה על ידי מד״א, ומחדר המיון ומחלקות בית החולים השונות.
בין הנבדקים עד כה, צוותי היחידות לטיפול נמרץ, טכנאי וצוותי חדרי ניתוח ומיון ומערך ההנדסה. אחריהם צפויים לעבור את הבדיקה עוד מאות מהצוותים גם במיון, המחלקות הפנימיות ושאר העובדים.
״במבצע שיתקיים במהלך הימים הקרובים נגיע למיצוי מלא של בדיקות כל העובדים שלנו בהדסה הר הצופים ועין כרם, כשצוות הזיהומולוגים, האחיות והאחים ועובדי המעבדות בהדסה פועלים לשם כך מסביב לשעון", מסר.
(בדיקות הקורונה לצוותים בהדסה. צילום: דוברות הדסה)
בהמשך הודיע פרופ׳ רוטשטיין, הפיילוט ייבדק במפעל חיוני ביטחוני בישראל כבר בימים הקרובים ויתרחב למפעלים נוספים בהמשך. "רק כך יהיה ניתן לשחרר עובדים רבים בחזרה לעבודתם ולאושש את המשק", אמר.
פרופ' רוטשטיין חוזר ומדגיש את חשיבות הדיגום הנרחב בנוסח דרום קוריאה ושחרור מפעלים נקיים מהסגר, על מנת לצאת מהשפעת המגיפה על כלכלת ישראל.