בשורות טובות מהצפון: נהג אוטובוס התיירים, חולה הקורונה הקשה הראשון בישראל, שאושפז וטופל במרכז הרפואי פדה-פוריה, ג'וני מג'לטון החלים ושוחרר היום (ב') הביתה. מג'לטון מאושפז מאז ה-4.3.20 במרכז הרפואי פדה-פוריה, הודות לטיפול המקצועי והמסור חייו ניצלו, הוא חש בטוב וחוזר הערב, לביתו ולמשפחתו.
הצוות נפרד מג'וני בבית החוליםהצוות נפרד מג'וני בבית החולים
הצוות נפרד מג'וני בבית החולים
(צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה-פוריה)
ג'וני סיפר: "אני נזכר ביום שד"ר מתן העיר אותי, הייתי מחובר לכל המכשירים והצינורות, לא יכולתי לדבר, שמעתי אותו שואל אותי אם אני יודע איפה אני נמצא. לא יכולתי לענות לו, באותו רגע חשבתי שהרדימו אותי לכמה שעות. לא תיארתי לעצמי שעבר שבוע שלם. ד"ר מתן הסביר לי מה הטיפול שקיבלתי ומה השלב הבא בטיפול. הם היו מצוינים, ד"ר מתן, ד"ר אבו זיאד, וכל הצוות הסעודי, אילנה עשהאל האחות האחראית, הם לא עזבו אותי לרגע.
"אני מרגיש שהצוות הזה הציל לי את החיים! רק בזכותכם אני עומד שוב על הרגלים. אני רוצה להודות לכל הצוות שטיפל בי והחזיר אותי לחיים. אני יודע כמה זה היה קשה, ואני רוצה שידעו שאני מאד מעריך את מה שעשיתם בשבילי. אני יודע שכמה שאודה לכם זה לא יהיה מספיק . בזכותכם עכשיו אני מרגיש טוב, כמו חדש!"
הצוות נפרד מג'וני בבית החוליםהצוות נפרד מג'וני בבית החולים
הצוות נפרד מג'וני בבית החולים
(צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה-פוריה)
לג'וני אישה ושלושה ילדים, בת 10, ושני בנים, בן שנתיים וחצי ותינוק, בן 7 חודשים. "את אלכס התינוק לא ראיתי יותר מחודש. זה כל כך קשה. הדבר הראשון שאני רוצה לעשות עכשיו שהבראתי, זה לנסוע הביתה לראות את הילדים שלי. אני מאד מתגעגע למשפחה, גם הם עכשיו בסגר ולא יוצאים מהבתים".
בנוסף, הבוקר שוחררו לביתם שני מטופלים נוספים שהחלימו מקורונה במרכז הרפואי שערי צדק. סה"כ 6 מטופלים החלימו עד כה בבית החולים שערי צדק.