משה חוגג הגיע שלשום יחד עם בעלי בני יהודה ברק אברמוב ומנכ"ל מינהלת הליגה ארז כלפון לפגישה במשרד האוצר. חוגג, יחד עם כל בעלי קבוצות הכדורגל בישראל, מנסה להסביר לממשלת ישראל שעם כל הכבוד לכמיהה של כולם לחזור לכדורגל כבר בשבועות הקרובים, נזקי הקורונה העמידו את הקבוצות ואת בעלי הבית שלהן בפני שוקת שבורה.
בית"ר ירושליםבית"ר ירושלים
שחקני בית"ר ירושלים
(צילום: עוז מועלם)
המסר של חוגג ואברמוב בשם כל בעלי הקבוצות וכמובן מינהלת הליגה הוא שללא רשת ביטחון של המדינה שתפצה את הקבוצות על נזקי הקורונה ליגת העל לא תיפתח בעונה הבאה.
במילים אחרות, כדורגל בלי קהל בעונה הבאה יעמיד את הקבוצות במציאות שבה הן לא יוכלו לפעול. "בלי מכירת כרטיסים ומינויים הנזק של בית"ר הוא 20 מיליון שקל, של מכבי חיפה 40-35 מיליון שקל, וזה גם הסכום כשמדובר במכבי תל אביב. אין כלכלן בעולם שיכול לתפעל את בית"ר ירושלים עם עשרה מיליוני שקלים תקציב כולל" אומר גורם בכיר בבית וגן. "המדינה צריכה להבין שבלי רשת ביטחון עם פיצוי הולם לא יהיה כאן כדורגל בעונה הבאה". הסיפור הזה רק הולך ומסתבך כשמדברים על ירידה משמעותית בהכנסות מספונסרים, זכויות שידור והטוטו. בבית"ר, כמו גם בקבוצות אחרות, עדיין לא שלפו את נשק יום הדין, אבל נראה שאם באוצר ימשיכו לעמוד על הרגליים האחוריות בנוגע לרשת הביטחון לקבוצות, אנחנו בפתחו של כאוס שבו בעלים פשוט יתחילו לנטוש".
חוגג, חשוב לציין, נמנע מלהעביר מסר כזה, כי הוא באמת מעוניין להישאר בבית"ר בשנים הקרובות. אבל כמו עמיתיו בקבוצות האחרות, לכל דבר יש בסופו של דבר מחיר, ומציאות שבה הוא חי עם הכנסות מינימליות ונושא בנטל לבדו תביא אותו למצב שבו הוא עוזב את בית וגן. זה נכון גם לגבי שחר, גולדהאר, ניסנוב אברמוב והאחרים, אבל אנחנו בוחרים להתמקד בעניינה של בית"ר. גורם בכיר בכדורגל הישראלי אמר לנו השבוע: "העזיבה של אלונה ברקת היא רק הסנונית הראשונה, ועלול להיות פה אפקט דומינו של קבוצות שאין להן שום עתיד וגב כלכלי בעונה הבאה. כמו שהקורונה היא גשם שמרטיב את כולם, כך גם לגבי הבעלות הפרטית בכדורגל הישראלי. המאבק מול האוצר הוא לא איומי סרק של 'תחזיקו אותנו', הוא באמת מציאות שבה אנחנו לא יכולים להחזיק את המועדונים".
עניינים אחרים: מחלקת הנוער של בית"ר חזרה השבוע לאימונים מלאים עם הגבלות של מגע ואימונים בקבוצות גדולות. המחלקה, שצפויה לעבור קיצוץ משמעותי, תשנה את פניה. יוסי מזרחי הוא המועמד המוביל לתפקיד משולב של מאמן קבוצת הנוער והמנהל המקצועי של המחלקה.
במועדון קיבלו בעצב רב את דבר מותו של אוהד בית"ר משה זונאשווילי, שנהרג השבוע בתאונת דרכים. זונאשווילי התעמת עם יוסי בניון במשחק הגביע מול מכבי פתח תקווה וערך איתו סולחה. עם היוודע דבר מותו מסרה בית"ר: "אנחנו מחבקים את המשפחה. מי ייתן שלא תדעו עוד צער".