גילי ליאור. צילום: רפי קוץגילי ליאור. צילום: רפי קוץ
גילי ליאור. צילום: רפי קוץ
(גילי ליאור. צילום: רפי קוץ)
אחרי עונה מאכזבת, שהסתיימה ללא מקום בפיינל-פור, קבוצת הנשים של אס"א ירושלים פותחת הערב (ב') את אימוניה לקראת העונה הקרובה.
הסגל העונה יכלול לא מעט פנים מוכרות מהעונה החולפת, אך גם מספר חיזוקים מעניינים, שעשויים להפוך את אס"א לאחת הקבוצות החזקות בלאומית. אלא שנראה כי השינוי המרכזי העונה צפוי להיות על הקווים – שם לראשונה אחרי 20 שנה לא יעמוד בועז טייב, אלא איציק באבאי.
"המטרה שלנו דומה לזו של העונה שעברה – אליפות וגביע", מכריז באבאי. "שמרנו על שלוש שחקניות מהעונה שעברה – יולי גרוסמן, הדר רפאל וגילי ליאור, ואליהן צירפנו שתי שחקניות מעולות, את מורן שיטרית, אחת הקלעיות המובילות בשנים האחרונות בליגה ואת עדן פורת, ששיחקה כמה שנים בליגת העל".
באבאי (32) אולי צעיר יחסית, אך הוא מאמן כבר כמעט שני עשורים ומאמין כי הוא בשל למה שהוא מכנה "האתגר הכי גדול בקריירת האימון שלי עד כה". הוא גדל בגבעת זאב והחל לאמן כבר בגיל 16. בשנים האחרונות הוא עבד הרבה עם מחלקת הנערות באס"א – ומכאן גם הרצון שלו לקדם כמה שיותר את השחקניות הצעירות.
"זו אחת המטרות של המועדון הזה, ומאז ומתמיד", הוא מסביר. "בניתי חמישייה מאוד חזקה, אך הספסל לא פחות חשוב, שם יהיו בעיקר שחקניות צעירות".
והן יקבלו דקות משמעותיות? "בלי ספק. זו אחת המטרות המרכזיות השנה. אנחנו מכוונים גבוה, אבל גם חושבים כל הזמן איך לקדם את הדור הבא".
עוד מטרה שבאבאי והשחקניות שלו ינסו לקדם העונה הוא להגדיל את כמות הצופים במשחקי הבית. "בשנים האחרונות חלק גדול מהשחקניות ממחלקות הנערות והילדות לא היו מגיעות למגרשים – וזה חבל", אומר באבאי. "אנחנו ננסה להביא יותר קהל, קודם כל מהמועדון שלנו. עם ההצלחות אני מאמין שגם יבוא יותר קהל מבחוץ".
ומה לגבי העפלה לליגת העל? "אני קודם כל רוצה לקחת אליפות. אני לא חושב שזה נכון עבור מועדון כמו אס"א, שמנסה לקדם את השחקניות הצעירות, לעלות ליגה. קודם כל שנצליח לממש את הפוטנציאל שלנו ולהציג כדורסל מהיר ושוטף".
אס"א ירושלים – תמונת מצב
הצטרפו: מורן שיטרית, עדן פורת, גלי בן מורדכי, אור מור יוסף (מהנערות)
עזבו: אורית קופר, רותם רוכסאר, אלונה, מודלין, אלי סילפן, דניאל קריינין
נשארו: גילי ליאור, יולי גרוסמן, הדר רפאל, נטע רפאל, אריאל ג'קוור, עומר אמסלם