1. הכיווץ הכלכלי בבית"ר ממשיך לתת את אותותיו. המועדון מתאמן בימים אלה עם פיזיותרפיסט אחד, אחרי שבמשך עונה שלמה שימשו את הקבוצה ארבעה פיזיותרפיסטים. מחלקת הנוער ויתרה על לא מעט פונקציות מקצועיות ותקוצץ משמעותית, מספר בעלי תפקידים במינהלה זומנו לשימוע לפני פיטורין, ונראה שזה רק קצה הקרחון בדרך לדיאטה רצחנית. הכסף שהוציא עד עכשיו חוגג מכיסו ומשבר הקורונה הם סיבות מוצדקות ללחיצה על הבלמים מצידו של בעל הבית, אבל קשה שלא להבחין בחשש של שחקנים ובעלי תפקיד מקיצוץ נוסף בשכרם או מהעובדה שבגלל המדיניות הכלכלית החדשה הם ילכו הביתה.

שחקני בית"רשחקני בית"ר
שחקני בית"ר
(צילום ארכיון: אורן אהרוני )
2. טל בן חיים, שקיבל מבית"ר שכר בחודשים אפריל ומאי ויקבל גם ביוני למרות שלא נערכו משחקים, אומנם הסכים לשחק בליגה, ללא שכר בחודש הבא למרות שהוא ללא חוזה, אבל העמיד לבית"ר דרישה בלתי אפשרית לבטח אותו בסכומים גבוהים. הביטוח של טב"ח יעלה לחוגג כמיליון שקל, דרישה בלתי הגיונית שתשאיר את בן חיים מחוץ לבית וגן. בכל מקרה, בן חיים לא היה צפוי להמשיך כאן בעונה הבאה.
בן חייםבן חיים
בן חיים
(צילום: עוז מועלם)
3. באימון של יום רביעי קלט רוני לוי שפרדי פלומיין לא בדיוק מגלה מוטיבציה בלשון המעטה. עוזר המאמן חיים שאבו ביקש מפלומיין: "אתה לא איתנו, תתעורר", אבל כשלוי קלט ששפת הגוף של הצרפתי היא כאילו הוא עושה טובה למישהו הוא זרק אותו מהאימון ופלומיין גם יועמד לוועדת משמעת. "פלומיין הוא השחקן הראשון שנזרק השנה מאימון וזה אומר הכל", אמרו השבוע בבית וגן. "לא נעבור על זה לסדר היום". פלומיין ואנטואן קונטה לא יהיו כאן בעונה הבאה, והאמת היא שאף אחד בבית וגן לא יזיל דמעה על כך.
פלומיין. זה לא יעבור בשקט  פלומיין. זה לא יעבור בשקט
פלומיין. זה לא יעבור בשקט
(צילום: עוז מועלם)
4. בית"ר התחמשה השבוע בכמה כישרונות צעירים מרחבי הארץ, כמו אושר זכאי ממכבי פתח תקווה ונתן בוזגלו מבית"ר נהריה, וגם פתחה שלוחה של בי"ס לכדורגל באזור נהריה. אבל הבשורה הכי גדולה מבחינת עתיד המועדון היא שיוסי מזרחי קרוב לסיכום כמאמן הנוער ואחראי על מחלקת המחוננים במחלקה. מזרחי, סמל בית"רי, אחראי למספר כישרונות צעירים במ.ס. אשדוד שנמכרו לאירופה בסכום כולל של 11 מיליון יורו. מצד אחד, המועדון יכול להתגאות שיש בו סמלים כמו מזרחי ואלי אוחנה. מצד שני, מזרחי יצטרך לקחת מחלקת נוער מקוצצת לגמרי ביחס לעונה החולפת ולנסות לדאוג שבית"ר תתחיל לייצר את דור העתיד שלה.
5. בשני משחקי אימון שבית"ר קיימה בשבוע האחרון היא הפסידה 1:2 למכבי נתניה והביסה את בני יהודה 0:3. במשחק מול הזהובים כבש אלירן עטר צמד ונראה נפלא, אבל מה שהרבה יותר מעודד הוא שהשחקנים של רוני לוי מאוד רעבים לחזור לליגה. יאללה, החופש נגמר, בעוד תשעה ימים חוזרים לדבר האמיתי.
6. לנוכח חוסר הוודאות לקראת העונה הבאה לגבי משחקים עם קהל והאפשרות שמספר המקומות ביציעי טדי יוגבל, יצאה בית"ר במבצע שכותרתו 'תפוס את המקום שלך בטדי', ואוהדי הקבוצה יוכלו להירשם כדי להיות זכאים להגיע למשחקי הבית בעונה הבאה. ההרשמה היא באתר המועדון, כשלבעלי מינויים ולבעלי כרטיס בית"ריסטי תינתן עדיפות.