מהצפון ועד לדרום ירושלים: 3 פרויקטים של 'פינוי בינוי' יוצאים לדרך בירושלים. הוועדה המקומית אישרה להפקדה לאחרונה הקמת שני מבני מגורים ברחוב טור סיני בשכונת קרית יובל ופינוי בינוי ברחוב הרוזמרין בו עתידה לעבור הרכבת הקלה ובהם ייבנו 895 יחידות דיור. המחוזית אישרה הקמת 521 יחידות דיור בשכונת נווה יעקב גם על ציר הרכבת הקלה.

800 דירות חדשות בגילה

הוועדה המקומית לתכנון ובניה, אישרה בשבוע שעבר תכנית חדשה ל"פינוי בינוי" בשכונת גילה. התכנית ממוקמת לאורך רחוב הרוזמרין בו עתידה לעבור הרכבת הקלה, במקטע שבין רחובות המור והלבונה. במתחם קיימות כיום 183 יחידות דיור ופועלת בו החנות הידועה "בית הפירות". התכנון החדש מציע סך של 800 יחידות דיור, מפוזרות על-פני שני מגדלים בני 35 קומות ושני מבנים בני 17 קומות.
3 צפייה בגלריה
 פינוי בינוי ברחובות המור והלבונה בגילה
 פינוי בינוי ברחובות המור והלבונה בגילה
פינוי בינוי ברחובות המור והלבונה בגילה
(הדמיה: משרד פייגין אדריכלים בעמ)

קומת הקרקע לכיוון הרכבת הקלה תהיה מסחרית, יותרו בה שימושי תעסוקה וישולבו בה כ-2,200 מ"ר של מבני ציבור, בתוך המבנים המוצעים. התכנית מציעה התחדשות עירונית למתחם גדול המצוי על קו הרכבת הקלה, שיקל על הדיירים החדשים את השימוש בתחבורה הציבורית. יזם התכנית היא החברה להתחדשות ירושלים ואדריכל התכנית הוא יהודה פייגין ממשרד פייגין אדריכלים בע"מ.

95 יחידות חדשות בקרית יובל

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בירושלים אישרה בשבוע שעבר להפקדה תוכנית בניה חדשה ברחוב טור סיני בקרית יובל. התוכנית כוללת שטח של כ- 2.2 דונם בין רחוב פסח חברוני לרחוב טור סיני, בחלקה בעלת טופוגרפיה תלולה. בנוסף, התוכנית קובעת שטח למגורים בן כ- 1.9 דונם, וצפונית לו שטח ציבורי פתוח בגודל כ-300 מ"ר.
3 צפייה בגלריה
כך תיראה התכנית החדשה ברחוב טור סיני בקרית יובל
כך תיראה התכנית החדשה ברחוב טור סיני בקרית יובל
כך תיראה התכנית החדשה ברחוב טור סיני בקרית יובל
(הדמיה: אלכסנדר קרופיצקי ממשרד מטרופוליסאכ אדריכלים)

הבינוי כולל הריסתם של 3 מבנים קיימים בני 5 קומות, בהם 27 יחידות דיור, והקמת שני מבני מגורים חדשים. מבנה אחד בהפניה לרחוב פסח חברוני, בן 10 קומות - מעל מפלס הרחוב, מבנה שני בהפניה צפונה, עם כניסה מרחוב טור סיני, בן 6 קומות. כמו כן, מתוכננים חניונים משותפים בתת הקרקע. סה"כ יוקמו 95 יחידות דיור חדשות.
התוכנית מקצה שטח מבונה בקומות הקרקע עבור גן ילדים עם חצר צמודה ושטח מבונה לשימוש צרכי חברה וקהילה. השטח המוצע בייעוד שטח ציבורי פתוח, נועד לחבר את רחוב פסח חברוני ורחוב טור סיני. הוועדה החליטה כי יש להמשיך את המעבר ולחברו לדרך כרמית. בתוך כך, בין המבנים ממפלס רחוב טור סיני, מתוכנן מעבר המתחבר לשטח הציבורי הפתוח. מגישת התכנית היא חברת אוונגליסט התחדשות עירונית בע"מ, ועורך התכנית הוא אלכסנדר קרופיצקי ממשרד מטרופוליסאכ אדריכלים.
ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "מיזמי התחדשות עירונית מאפשרים ניצול הקרקע, תוך רווחה לתושבים. העירייה תמשיך לסייע ולזרז בנייתם של מיזמי התחדשות עירונית, לצד הסיוע המוענק ליזמים ולתושבים, תוך הגדלת נפח הבנייה והיצע הדירות, בשילוב מענה תשתיתי ראוי לגידול זה".

פינוי בינוי בנווה יעקב

בהליך מהיר של כחודשיים וחצי אישרה הוועדה המחוזית מתן תוקף לתכנית פינוי בינוי בנווה יעקב לבניית 521 יחידות דיור. במסגרת התכנית, יהרסו 111 דירות ישנות ובמקומן יבנו 521 דירות חדשות ושטחי מסחר בהיקף של 830 מ"ר, ב- 8 בניינים בגובה של 11 קומות מעל מפלס הקרקע. את הפרויקט יקימו במשותף "רוטשטיין התחדשות", חברת בת בבעלות מלאה של רוטשטיין נדל"ן בע"מ וחברת "טרא– Terra" בבעלותו של יונה גרין, העוסקת בפרויקטים של התחדשות עירונית בירושלים.
3 צפייה בגלריה
כ-500 דירות חדשות ייבנו בנווה יעקב
כ-500 דירות חדשות ייבנו בנווה יעקב
כ-500 דירות חדשות ייבנו בנווה יעקב
(הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים)

סמנכ"ל התחדשות עירונית רוטשטיין נדל"ן, איתי סמדר: "בירושלים ישנו פוטנציאל גדול מאוד להתחדשות עירונית ואנחנו מברכים על התמיכה והקידום של פרויקטים מסוג זה מצד הרשות המקומית ומוסדות התכנון".
יונה גרין, מנכ"ל ובעלים של טרא – Terra (התחדשות): "פרויקט 'שדרות נווה יעקב' הינו אבן דרך משמעותית לחברה ולשכונת נווה יעקב בפרט. אנחנו בקשר מתמיד עם בעלי הדירות במתחם, שרובם המוחלט כבר חתם על הסכם פינוי בינוי ואנחנו מתקדמים במלוא המרץ עם הגשת היתר הבניה ותכנון המפורט למתחם".