הבור השבוע. עוד לא נאמרה המילה האחרונה | צילום: יואב דודקביץ'הבור השבוע. עוד לא נאמרה המילה האחרונה | צילום: יואב דודקביץ'
הבור השבוע. עוד לא נאמרה המילה האחרונה | צילום: יואב דודקביץ'
(הבור השבוע. עוד לא נאמרה המילה האחרונה | צילום: יואב דודקביץ')
מפתיעים לגובה: בניגוד לעמדת הוועדה המקומית ונציגי החרדים במועצת העירייה, המחוזית דווקא מקדמת הקמת מגדל רב קומות בצמוד לבניין 'שערי העיר' ברחוב יפו.
עיקר ההתנגדות למיזם המלונאי היה סביב גובהו, שהיה שובר את השיא בעיר עם 45 קומות, ועקב מיקומו בסמוך לרוממה. טענת החרדים היא כי מלון שפועל שבעה ימים בשבוע, וכן אוטובוסים ומוניות לתיירים שיסתובבו באיזור בשבתות ומועדים, יהוו פגיעה באורח חייהם. מנגד, במחוזית התרשמו מכך שבניית המגדל החדש תהווה שיפור ניכר של המרחב הציבורי, ובהחלטתה צויין כי מדובר במתחם שלא מנוצל כראוי במשך שנים, חרף העובדה שהוא נמצא באחד המיקומים המרכזיים בעיר.
עם זאת, התקבלה הטענה באשר לגובהו הרב, ונקבע כי המבנה יונמך לגובה של 30 קומות. הפחתת מספר הקומות במגדל תואמת את מדיניות הוועדה לבינוי לאורך ציר הרכבת הקלה. כמו כן בחלקו האחורי של הפרויקט תוגדל הגינה ברחוב תורה מציון לטובת תושבי השכונה.
שערי העיר. צילום: מלאני פנטוןשערי העיר. צילום: מלאני פנטון
שערי העיר. צילום: מלאני פנטון
(שערי העיר. צילום: מלאני פנטון)
יו"ר 'התעוררות', עפר ברקוביץ', התומך בגרסת המחוזית למגדל: "הצלחנו לקדם פרויקט מלונאות חשוב בכניסה לעיר, למרות הנסיונות לפגוע בו. הנגישות לרכבת המהירה, לרכבות ולתחנה המרכזית מחייבת ניצול מיטבי של הפרויקט. לצד זאת דאגנו למתן אותו ולוודא שהתושבים מרוויחים שטח ציבורי פתוח סמוך לשכונתם. יש לפעול ולוודא שישופרו דרכי הגישה והחניה לאוטובוסים ברחוב הסמוך כדי להשלים את התוכנית בצורה נכונה".
התוכנית תשוב לאישור הוועדה לאחר שיבוצעו בה ההתאמות הנדרשות.