המון פוטנציאל. המבנה של הגג | צילום: שלו שלוםהמון פוטנציאל. המבנה של הגג | צילום: שלו שלום
המון פוטנציאל. המבנה של הגג | צילום: שלו שלום
(המון פוטנציאל. המבנה של הגג | צילום: שלו שלום)
עולים על הגג. שטחו העליון החיצוני של בניין מסחרי שהיה בעבר בבעלות חברת חפציבה נמכר ב־10.1 מיליוני שקלים. מדובר בגג בשטח של 321 מ"ר ברחוב יפו 228 בסמוך לתחנה המרכזית. הוא גובל במלון ג'רוז'לם גולד ונמצא מעל שדרה של חנויות, שנמצאות בבעלות אחרת. למעשה הנכס כולל גם מחסן שהגג הוצמד אליו, והמחיר כולל גם שתי חצרות פנימיות בשטח של 94 מ"ר ו־130 מ"ר. כיום הגישה אל הגג היא מהכניסה האחורית ברחוב הצבי. שיחררו למכירה בשוק התאפשר רק לאחרונה, כאשר הבנקים והמפרק המיוחד של חפציבה, עו"ד יוסף אבני, הסדירו את מצבו המשפטי וכפועל יוצא, את מימושו. קניית הנכס התבצעה באופן מהיר במיוחד, ורק חודש לאחר שהוצא למכירה על ידי המפרק, כבר נרכש על ידי משקיע מלונדון.
על הגג ניתן יהיה מן הסתם לקדם תוכניות למגוון ייעודים, בהתאם לבנייה הקיימת בסביבה ועל בסיס היותו של הנכס על ציר של הרכבת הקלה, מה שמאפשר לקבל אחוזי בנייה מוגדלים ובנייה לגובה.
אם ירצה הרוכש, הוא יוכל לבנות לכל הפחות עד גובהו של המלון הצמוד. סביר להניח שהייעוד יהיה למלונאות או משרדים, אך עם זאת לנוכח השינוי במדיניות בנוגע לשימושי הקרקע המעורבים ברובע הכניסה לעיר, ניתן יהיה לבקש גם ייעוד למגורים. במקרה כזה אלו יהיו דירות קטנות להשכרה בהיקף מצומצם בלבד, שכן אין אפשרות להוסיף לנכס מקומות חניה.