עומרי שרון. צילום: טל שחרעומרי שרון. צילום: טל שחר
עומרי שרון. צילום: טל שחר
(עומרי שרון. צילום: טל שחר)
הליך ההתנגדות נגד הקמת שכונת הענק ליד מושב אורה הולך ותופס תאוצה. עומרי שרון, שהיה פעיל בשעתו במאבק נגד אישור תוכנית ספדי לבנייה בהרי ירושלים ממערב לעיר, חתם השבוע על העצומה נגד הבנייה ברכס לבן ומתכנן להיות פעיל גם במאבק המתחדש הפעם.
שרון: "אין שום הצדקה או הכרח לבנות שם ולהרוס מקום כמו רכס לבן. יש מספיק שטחים בתוך העיר ולא צריך כל הזמן לגדול החוצה. מעבר לחשיבות על שמירה על השטחים הירוקים, זה גם לא כלכלי ולא חברתי. ירושלים יכולה לצמוח ולהתפתח בלי להגדיל כל הזמן את גבולותיה".
שרון מצטרף לפעילות ולמאבק הציבורי של הגופים הירוקים, החברה להגנת הטבע, שדולת ירושלים בת קיימא והמינהל הקהילתי יובלים, שמארגנים התנגדויות נגד התוכנית, מעוררת המחלוקת מבחינתם, שהופקדה לאחרונה.
היו"ר הטרי של הוועדה המקומית, סגן ראש העירייה אליעזר ראוכברגר, אמר השבוע ל'בונוס' כי באופן עקרוני הוא בעד לבנות את השכונה החדשה ברכס לבן וכי לנוכח מצוקת זמינות הקרקע לבנייה בעיר יש לאשר בנייה בהיקפים גדולים בכל מקום שניתן.
ברכס לבן, שממוקם מעל למורדות עין כרם וליד צומת אורה בדרך להדסה, מתוכננת שכונה של 5,300 יחידות דיור. לנוכח המדרון שעליו נמצא שטח התוכנית, הפרויקט מציע כי במרחבים הפתוחים יוקצו מספר מערכות של דרגנועים לטובת הנגשת השכונה, דבר שיקל באופן משמעותי על הולכי הרגל בדרכם אל מחוץ לשכונה ובחזרה. מדובר בפתרון מקורי שיישומו בשטח ייצור בוודאי תקדימים עבור מיזמים המתוכננים גם הם על מתחמים משופעים במיוחד.