תיאטרון החאן. ארכיון. צילום: רפי קוץתיאטרון החאן. ארכיון. צילום: רפי קוץ
תיאטרון החאן. ארכיון. צילום: רפי קוץ
(תיאטרון החאן. ארכיון. צילום: רפי קוץ)
מחפשים מנכ"ל לתיאטרון החאן: המנכ"ל הנוכחי של המוסד התרבותי בדרום העיר, דני וייס, שהיה גם יו"ר פורום מוסדות התרבות בעיר, סיים לאחרונה את תפקידו בתיאטרון הירושלמי הוותיק לטובת התפקיד המאתגר של ניהול מתחם התרבות מדיטק בחולון.
וייס כיהן שבע שנים בתפקיד המנכ"ל של אחד ממוסדות התרבות החשובים בעיר, שפועל גם בסופי שבוע, וניסה לנווט את הספינה עם כל הרגישויות. על פי הערכת מקורבים לנושא, מנהלי תרבות רבים מגלים עניין בתפקיד וצפויים להתמודד על המשרה המבוקשת.
ועדה מיוחדת שהקים הוועד המנהל של תיאטרון החאן לאיתור מנכ"ל חדש תידרש לבחור בחודשים הקרובים מנהל חדש. בינתיים מונתה באופן זמני חשבת התיאטרון ברטה שטרית לממלאת מקומו עד לבחירת מנהל קבוע. בין הדרישות שקבעה ועדת האיתור: ניסיון של שמונה שנים לפחות בניהול מוסד תרבות או אומנות או בתחומים משיקים. כמו כן ועדת האיתור שומרת לעצמה את הזכות לפנות ביוזמתה בהמשך למועמדים מתאימים ובעלי פוטנציאל ולהציע להם להתמודד על התפקיד.
כמו כן נקבע כי בבחירת המנהל החדש תינתן עדיפות למועמדים שגרים בעיר או לכל הפחות במטרופולין ירושלים. בנוסף תינתן עדיפות גם למועמדים המעורים בחיי התרבות בעיר.
וייס: "אחרי שבע שנים מרתקות בחאן, מהן חמש כיו"ר פורום מוסדות התרבות בירושלים, ניתנה לי ההזדמנות לעמוד בראש במדיטק בחולון. תמיד אשאר חלק ממשפחת החאן, ואני מודה לעמיתיי במוסדות התרבות בעיר שמנהלים בכישרון יוצא דופן מלחמה יומיומית על קיומה של התרבות בעיר ומגיעים להישגים מרשימים".