השכנים הזועמים נדהמו: תושב גילה השתלט על שטח ציבורי והפך אותו למרפסת פרטית, בחסות המינהל הקהילתי. יו"ר המינהל עופר איובי, שאישר לתושב לטפח את השטח, הסביר: "זה לא מפריע לאף אחד - לא צריך להיות צרי עין".
חוצפה: השתלט על יער ובנה בריכה פרטית
איובי הוציא מכתב רשמי לתושב השכונה, שבו נעתר לבקשתו ואישר לו להסיר מעקה ולטפח שטח השייך לרשות מקרקעי ישראל סמוך לדירתו. הדייר אכן עשה זאת, בנה על השטח הציבורי דק עץ מגודר ומדרגות מעץ, והפך את השטח למרפסת לשימושו הפרטי בלבד.
כשראו זאת השכנים הם כינסו את ועד הבית והגישו תלונה לעירייה, שפתחה נגד הדייר תיק באגף הפיקוח והרישוי בטענת שהשתלט על שטחי ציבור. ועד הבניין טוען כי נוסף על יצירת הכניסה הפרטית הנפרדת, הדייר סיפח מקום חניה למכוניתו והוריד גם ספסל ציבורי שהיה שם קודם.
תדהמתם של השכנים גברה כשגילו שהמינהל הקהילתי עצמו אישר לדייר, ללא סמכות חוקית, להשתלט על השטח ואף הוציא על כך מסמך רשמי. מהאישור של המינהל, שהגיע לידי "ידיעות ירושלים", עולה כי איובי הנחה את התושב לשמר ולטפח את השטח בתמורה למסירתו לידיו, אך גם הקפיד לציין שאם רשות מקרקעי ישראל תדרוש את השטח בחזרה יהיה עליו להשיב את המצב לקדמותו: "הנני נעתר לבקשתכם להסיר את המעקה ולטפח את השטח המוזנח השייך לרשות מקרקעי ישראל". איובי: "מדובר בשטחים מוזנחים ומטונפים שבמשך שנים אף גורם לא לוקח עליהם את האחריות. במצב שנוצר עדיף הפתרון שאני מציע - שדיירים בקומה הראשונה ייקחו אחריות ויטפחו את השטח. אני לא מעניק להם שום זכויות על הקרקע והקמת גדרות זו עדיין לא עבירת בנייה. לא צריך להיות צרי עין. אין הפרעה לאף אחד וכל הצדדים יוצאים מורווחים. לא לקחתי שום סמכות של אף גורם ואני רוצה לעודד עוד מקרים כאלו, כמובן בתנאי שזה לא מפריע לאף אחד".
העירייה: "בעקבות תלונה על בניית מרפסת עץ בשטח משותף הגיעו למקום פקחים ומבדיקה שעשו בשטח עלה כי אכן מדובר בעבירת בנייה. בימים הקרובים יוגש כתב אישום נגד מבצעי העבירה. יודגש כי רק העירייה מוסמכת לאשר בנייה או שימוש בשטח".