לא נעים לראות גן סגור: הורי גן אפרת שברחוב שבו בגילה הופתעו ביום חמישי מדרישתה של הסייעת לקחת איתם את ילדיהם. הסיבה: בשל אילוצים אישיים, הגננת לא הגיעה לגן והסייעת קיבלה הנחיה שלא לקבל את הילדים למוסד.
1 צפייה בגלריה
שכונת גילה
שכונת גילה
שכונת גילה
(צילום: יואב דודקביץ')

"זו לא הפעם הראשונה שזה קורה", אמרה בכעס הילה ארזי, אמא לילד בגן, "פניתי אל האחראית על הסייעות בעירייה, והיא אמרה לי 'זה לא קשור אלי', פשוט מטורף שכל אחד מתנער מאחריות. לא משנה מה הייתה הסיבה שבגלל לא הגיעה הגננת לגן. לצורך העניין היא הייתה יכולה גם להיות מעורבת בתאונה. היא לא אשמה. בשעה רבע לשמונה בערך, ההורים שהביאו את הילדים לגן נתקלו בסייעת שאמרה להם שלפי ההוראות שהיא קיבלה, נאסר עליה לקבל את הילדים. ההורים שכבר הביאו את הילדים שלהם ונסעו לעבודה, נקראו לאסוף אותם בחזרה והגן פשוט נסגר לאותו יום. זה ביזיון מה שקורה. אני עצמאית וביטלתי את כל יום העבודה שלי, יש אמהות חד הוריות שיכולות לאבד את העבודה שלהן בגלל סיבות כאלה וזו סיטואציה ממש לא נעימה. אנחנו אפילו לא יודעים עד מתי לא יהיה גן".
מהעירייה נמסר: "הגן המדובר לא נפתח בשל נסיבות אישיות של הגננת. החלפות לצוות הגננות הן באחריות משרד החינוך, שהינו מעסיקן של הגננות. כמו כן, הנחיות משרד החינוך אוסרות פתיחת גן עם איש צוות אחד. בשל המחסור הארצי בצוות חינוכי וההתראה הקצרה, לא נמצא צוות חלופי לתפעול הגן ועל כן הוא נסגר. עיריית ירושלים מסייעת כמיטב יכולתה בסוגיה ופועלת אל מול משרד החינוך במטרה לזרז מציאת צוות חינוכי חלופי, במטרה להשיב את שגרת הלימודים לגן בהקדם האפשרי".
ממשרד החינוך נמסר: "מורכבות צוותי כוח האדם בגני הילדים ובמוסדות החינוך ידועה ואנו עושים כל מאמץ בשיתוף מלא עם העירייה בכדי למצוא פתרונות. יובהר, כי נהלי הבידוד והנחיות הקורונה מחייבים את כלל האוכלוסייה לרבות עובדי ההוראה. אנו נמשיך ביחד עם העירייה לנסות ולהמשיך את שגרת הלימודים ככל שניתן".