מחאת ה''סרדינים'' חוזרת, והפעם בבית ספר "דרור", יסודי ממ"ד בבית הכרם: ההורים יצאו הבוקר (ג') להפגנה מול משרד החינוך במחאה על איחוד הכיתות ודרשו לקבל התייחסות למצב האבסורדי שנוצר.
2 צפייה בגלריה
המחאה מחוץ למשרד החינוך
המחאה מחוץ למשרד החינוך
המחאה מחוץ למשרד החינוך
(צילום: באדיבות ההורים)
בית הספר דרור, שעובר בשנים האחרונות תהליך התחדשות שנלווה בהשקעה כספית גדולה של מנח"י, לומדים בשכבות א-ו בנים ובנות יחדיו, בכיתות קטנות. בשל עזיבה של מספר קטן של תלמידים, מאיימים על איחוד הכיתות ל-37 ואף 38 תלמידים בכיתה.
אפרת כהן אמא לילד בכיתה ד' אמרה: "הקורונה הוכיחה שצפיפות לא יעילה - אם רוצים להוביל ולתת לילדים להתפתח וללמוד בצורה מיטבית צריך כיתות קטנות".
איילה זילברשטיין, אמא לילדי כיתה א' ו-ה', הסכימה והוסיפה: ״הילדים שלנו ישלמו מחיר בטווח הארוך על הפשע הזה ועל ההזנחה".
צאלה פרסמן אמא לילדות בכיתות ה' ו-ג': "זמן לעשות שינוי. הקורונה הוכיחה לנו שצריך לחשוב על דרך חדשה ולשנות. הגיע הזמן שמשרד החינוך יציע פתרון הגיוני יותר מאשר איחוד כיתות".
יו"ר ועד ההורים, ינון אושרת מסרה: "אין שום סיבה שהילדים שלנו יידחסו ככה בכיתה כשכולם כבר הבינו שהגודל המקסימאלי צריך לרדת, העובדה שאנחנו בית ספר קטן לא צריכה להפלות אותנו".
2 צפייה בגלריה
המחאה מחוץ למשרד החינוך
המחאה מחוץ למשרד החינוך
המחאה מחוץ למשרד החינוך
(צילום: באדיבות ההורים)
כזכור, במחאת הסרדינים ב-2014 נקבע כי לא יהיו בישראל כיתות של יותר מ-34 תלמידים, אך בתי ספר קטנים בהם יש פחות מ-40 תלמידים בשכבה, אינם זכאים לכיתות המוקטנות כפי שנקבע. שרת החינוך יפעת שאשא ביטון קבעה כי השנה לא יאוחדו כיתות, כדי לאפשר לתלמידים לצמצם את הפערים שנוצרו במהלך שנת הקורונה. אך האבסורד הוא שכיתות שאוחדו בשנה שעברה, ועברו את שנת הקורונה במצב לא רצוי של מעל 36 תלמידים בכיתה, דווקא הן אינן נכללות בהצהרה זו של שאשא-ביטון. דווקא כיתות אלה, שהכי נפגעו בשנה האחרונה, ייפגעו גם בשנה הבאה.
הדבר עומד בסתירה לרוח הגבית שמקבל בית הספר ממנח"י ולצמיחה האדירה שבית הספר חווה בשנים האחרונות. (מספר התלמידים בשכבות הנמוכות יותר גבוה בערך פי אחת וחצי).
ממשרד החינוך נמסר: "היום תתקיים פגישה עם נציגות ההורים ויימצא פתרון לסוגייה".
לעדכונים נוספים – חדשות ירושלים