הגן. בדרך לעין כרם? צילום: מי־טל איילון־גולדברגהגן. בדרך לעין כרם? צילום: מי־טל איילון־גולדברג
הגן. בדרך לעין כרם? צילום: מי־טל איילון־גולדברג
(הגן. בדרך לעין כרם? צילום: מי־טל איילון־גולדברג)
הפינוי הפתאומי מהגן והמאבק שבדרך: הורי הגן האנתרופוסופי בקרית יובל, שמהווה חמישית מהזרם בירושלים, קיבלו בשבוע שעבר הודעה פתאומית על פינוי הגן והחליטו לצאת למאבק.
"נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו. חבל שדווקא מנח"י (מינהל החינוך בעירייה) יהיה הגורם שיצית מחדש את מאבק החילונים והחרדים בשכונה", נשלח מטעם ועד ההורים.
לטענת ההורים בגן האנתרופוסופי, ההודעה על הפינוי של המוסד החינוכי בו לומדים ילדיהם, התבצעה ללא כל התייעצות איתם וללא הודעה מוקדמת.
"אנו מתקוממים על הדרך החד־צדדית שבה פעלה עיריית ירושלים", נכתב מטעם ועד ההורים, "ללא שיתוף ועדכון העמותה. לא הגיוני לפגוע בקבוצת אוכלוסייה אחת כדי לפתור בעיה של קבוצה אחרת".
על פי גרסת ההורים, הם קיבלו תשובה מעמנואל זילברמן, בכיר במנח"י, שלפיה אין באפשרות מינהל החינוך להשאיר את הגן במקומו ועל כן הוא עתיד להתפנות למורדות עין כרם.
בתשובת ההורים למינהלת החינוך הטון כבר היה לוחמני יותר: "כפי שהבהרנו, לא נאפשר את פינוי הגן ונפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו לסיכול המהלך. חבל שדווקא מנח"י יהיה הגורם שיצית מחדש את מאבק החילונים והחרדים בשכונת קרית יובל - לשם אנחנו הולכים".
תגובת העירייה: "גני הילדים במתחם ארגנטינה הניסויי מהווים חלק משמעותי ממארג השכונה ופיתוחה. במטרה לממש את התוכניות לחיזוק מבנים של בית הספר, נבחנו חלופות ראויות לילדי האזור. בבחינה מעמיקה, יסודית ומשותפת של הנושא הוחלט על סבב בין הגנים.
"בפגישה עם הצוות הוצעה חלופה למבנה חדש במורדות עין כרם. תוך התחייבות להתאים את החצר והמבנה לתפיסה החינוכית, ולצרכים הייחודיים הנדרשים".