מתחם הטסטים בגילה. צילום: יואב דודקביץ'מתחם הטסטים בגילה. צילום: יואב דודקביץ'
מתחם הטסטים בגילה. צילום: יואב דודקביץ'
(מתחם הטסטים בגילה. צילום: יואב דודקביץ')
נכשלו בטסט: אתר היציאה למבחנים מעשיים (טסטים) שהוקם לפני כשנה בשכונת גילה יועתק למיקום אחר בבירה, כך ציין גרום בכיר בעיריית ירושלים. עכשיו חוששים תושבי הר חומה וארנונה כי המתחם יועתק לשכונתם צעד שעלול ליצור עומסי תנועה כבדים.
למיינט ירושלים נודע כי בחודשים הקרובים, החברה תעזוב את מתחם יציאת הטסטים שהקימה רק לפני כשנה בשכונת גילה. כזכור נגד פעילות המתחם בשנות גילה התנהל מאבק ציבורי נרחב מצד התושבים.
דלית גהן תושבת שכונת הר חומה ציינה: "קיבלתי מס פניות מתושבים מודאגים בנושא. כולי תקווה שאין בכוונת הגורמים השונים להכניס לימודי נהיגה לתוך שכונה המשוועת ליציאה נוספת ולחיבור לכביש בגין, דבר שיקל על עומסי התנועה במקום. לא נשכח שאל כבישי הר חומה מתווספים מידי יום כלי רכב מכל האזור. יעשו טוב, לטובת תושבי הר חומה והאזור, אם יפנו את לימודי הנהיגה למקום אחר".
גם בשכונת ארנונה מפלס הדאגה עלה בעקבות הודעות המעבר. "לא רק הטסטים יחזרו לארנונה, גם לומדי הנהיגה יחזרו בהמוניהם בשל הקרבה לאזור תעשיה תלפיות וכן ללמוד את מסלולי הטסטים", ציין תושב ארנונה למיינט ירושלים, "הרחובות בשכונה שלנו צרים, חד סטריים בחלקם ולא מתאימים לתנועת משאיות ואוטובוסים לומדי נהיגה. בטיחות ילדי גילה לא חשובה יותר משל ילדי ארנונה".
ממשרד התחבורה נמסר: "חברת טלדור בוחנת בימים אלה אפשרויות למיקום חלופי עבור אתר היציאה למבחני הנהיגה המעשיים ("טסטים"). הנושא טרם נבחן על ידי אגף הרישוי במשרד התחבורה".
מחברת ׳טלדור׳ זכיינית מתחם המבחנים המעשיים לא נמסרה תגובה.