היום הראשון של השביתה. צילום: לירן תמריהיום הראשון של השביתה. צילום: לירן תמרי
היום הראשון של השביתה. צילום: לירן תמרי
(היום הראשון של השביתה. צילום: לירן תמרי)
לא אספת את גללי הכלב שלך? תקבל קנס של 475 שקלים. בשכונת נחלאות יתוגבר הפיקוח העירוני על מתן קנסות לאי איסוף גללי כלבים והשלכת אשפה ברחוב החל מהשבוע הבא. כחלק ממבצע הניקיון בנחלאות תינתן תוספת של פחי אשפה ואלה יוצבו במיקומים שונים בשכונה.
אכיפת הפיקוח על זריקת גללי כלבים ואשפה במקומות שאינם מיועדים לכך עולה הילוך וכבר השבוע חוו תושבים את נחת זרועם של פקחי עיריית ירושלים. תושבת השכונה קיבלה קנס של 475 שקלים לאחר שלא דאגה לאסוף את גללי הכלב שלה ולדברי אופיר לנג, יו"ר מינהל קהילתי לב העיר, הטלת הקנסות צפויה להתגבר בשבוע הבא, עת ייצא לדרך מבצע הניקיון בשכונה.
"העירייה תהדק את האכיפה. מישהו שיזרוק זבל במקום שלא הותר לכך יקבל קנס. הקנס יכול להגיע עד כמעט 500 שקלים שזה סכום גבוה. יהיו פקחים שיסתובבו ויבדקו מי מפר את החוק", אומר לנג.
מדובר בפיילוט שיחלוש על הרחובות הקרובים לשוק מחנה יהודה בואך אגריפס ובהמשך יורחב לפי הצורך למקומות נוספים כחלק מההיערכות למבצע רחב לשיפור ניקיון השכונה. עד כה אפשר החוק להטיל קנסות על זורקי אשפה במקומות בלתי ייעודיים אך לא ניתנה תשומת לב מרבית לנושא האכיפה. במסגרת התכנית, תינתן גם תוספת של פחי אשפה שיוצבו במיקומים שונים בשכונה. כמו כן, יתווספו עוד עובדים מאגף התברואה וכן רכבי טיאוט.