המודעות בבית הכרם. צילום: סם גריןהמודעות בבית הכרם. צילום: סם גרין
המודעות בבית הכרם. צילום: סם גרין
(המודעות בבית הכרם. צילום: סם גרין)
מספר מודעות נתלו השבוע ברחבי שכונת בית הכרם ומסעירות את התושבים בימים האחרונים. מדובר במודעות שתלו אלמונים על ברחבי השכונה וגם במרכז המסחרי. "הנכם נמצאים בשכונה חילונית, בבקשה לכבד את רגשות התושבים", לשון המודעה עליה חתומים "הוועדה לחופש הדיבור". ככל הנראה ייתכן וזהו חלק ממאבקם של החילונים בשכונה שאינו קשור לסיירת החילונית.
בקבוצת הפייסבוק של בית הכרם חלק מהתושבים הביעו שמחה כלפי אותן מודעות וחלקן כעסו. "אני חושבת שזה גאוני! אני אשמח לתלות כאלה בקרית יובל", כתבה תושבת השכונה הסמוכה. אחרים כתבו כי הם מוכנים לתלות גם מודעות כאלה בשכונת בית הכרם. "כל הכבוד על היוזמה, מספיק להדתה ולתומכיה", כתבה אחרת.
המודעות בבית הכרם. צילום: סם גריןהמודעות בבית הכרם. צילום: סם גרין
המודעות בבית הכרם. צילום: סם גרין
(המודעות בבית הכרם. צילום: סם גרין)
"מה קרה מה אינו מתאים לך במודעה הזאת? יש כאן ציבור חילוני גדול מאוד שסיירת השופרות, סוכות במדרכות צרות שגרמו לאנשים ללכת בכביש אינם לרוחם כי אינם גרים במאה שערים.. וכן כל סממן דתי שמוכנס למרחב הציבורי בכוח על ידי הקהילה הדתית בשכונה אינו יכול לעבור יותר בשתיקת החילונים.. תבוא לדו שיח מכבד תקבל שיחה עניינית עצם הכתיבה שלך בפוסט כזה אתה מאשרר, את תולי המודעות ברחבי השכונה.. ברגע שאתה שם את הציבור החילוני ללעג שם הפסדת את תמיכת הקהילה כאן!!!", כתב אחר.
אחת התושבות ענתה לבחור שפרסם את המודעה: "אני לא ראיתי את המודעות הללו אבל בבקשה ממך, אל תתמם. זה הרי ידוע שבשכונות חרדיות ישנם שלטים דומים פוגעניים כלפי נשים וגם חילונים (וגם לא חוקיים לפי החלטת בית משפט) ועל כן מישהו החליט לתלות את השלט על אותו משקל כמו השלטים בשכונות החרדיות".
מנגד, ישנם תושבים שחושבים שלא היה צריך בכלל לתלות מודעות כאלה ושהם רק יוצרים קרע בין התושבים החילונים והדתיים שחיים בנועם לאורך השנים.