טיפת חלב ברמת אשכול. צילום: אדווה חוליטיפת חלב ברמת אשכול. צילום: אדווה חולי
טיפת חלב ברמת אשכול. צילום: אדווה חולי
(טיפת חלב ברמת אשכול. צילום: אדווה חולי)
היא בגודל של עיר קטנה בישראל, אבל כבר חודש וחצי ששכונת גילה פועלת ללא סניף של 'טיפת חלב', החיוני לתינוקות. הסחבה: שיפוצים.
התושבים טוענים כי לא הכינו אותם לסגירה והם גילו זאת כאשר הגיעו לחסן את הילד או ניסו לקבוע מועד לכך. בימים אלה הם מופנים לשכונות מרוחקות יותר דוגמת הר חומה. דוריה מרלי־ויזמן היא אם לשתי בנות, אחת בת חודשיים בלבד. בתה הייתה אמורה בשבוע שעבר לקבל את החיסון השני, אך יומיים קודם לכן הודיעו לה שהחיסון ינתן בבקעה. "אני עם שתי פעוטות בבית ולא הצלחתי למצוא סידור נוח לקחת את שתיהן איתי, אז דחיתי את החיסון".
גם אדווה חנוך, אם לשניים, ובהם תינוקת בת שבעה חודשים, מצאה עצמה במצב דומה לפני כשבועיים. "התקשרו אלי יומיים לפני ואמרו לי שעלי להגיע לסניף בבקעה. זה היה מאוד לא נוח. אומנם היתה שם אחות שטיפלה בכל המחוסנים מגילה, אבל זה רחוק ומסורבל עם שני ילדים קטנים".
העירייה: "אנו משקיעים משאבים רבים לשיפור השירות לתושבי העיר בתחומי החיים השונים. במסגרת מדיניות זו מתבצע שיפוץ של טיפת החלב בשכונת גילה, במטרה להנגיש לתושבים שירות נוח ואיכותי יותר.השיפוץ כולל את הרחבת מרחב ההמתנה בתחנה וכן הוספת חדר טיפול לשירותים נוספים כדוגמא יעוץ תזונאי.
"שיפוץ תחנת טיפת חלב פורסם באמצעות הרשתות החברתיות וכן בוצעו שיחות טלפון פרטניים להורים בימים שלפני התור ע"מ לעדכנם בשינוי. השיפוץ צפוי להסתיים בעוד כחודשיים ועד אז ימשיכו התושבים לקבל הודעות אישיות בטלפון לגבי השינוי במיקום קבלת השירות".