רחוב הכפיר במהלך משחק. צילום: פרטירחוב הכפיר במהלך משחק. צילום: פרטי
רחוב הכפיר במהלך משחק. צילום: פרטי
(רחוב הכפיר במהלך משחק. צילום: פרטי)
הפתרון שלא פתר דבר: בניגוד לרצונם הסכימו תושבים במלחה להגביל את החניה ברחוב שלהם לבעלי תווים בלבד, במטרה לפתור את מצוקת המקום ליד בתיהם במהלך משחקי ספורט באצטדיון טדי ובארנה. אך לטענתם העירייה לא מטילה קנסות ובכל משחק הרחובות נחסמים לחלוטין.
כבר ארבע שנים שתושבי מלחה, ובמיוחד דיירי רחוב הכפיר, מתלוננים על בעיות חניה חמורות. תחילה היו אלה עובדי הקניון והלקוחות, שהעדיפו להשאיר את מכוניותיהם ברחוב שלהם על חשבון מקומות החניה המיועדים לדיירים עצמם. כשהבעיה הזאת נפתרה הגיעו אוהדי הכדורגל והכדורסל, שבכל משחק תופסים כל חניה פנויה. ובשכנים? הם נאלצים לשוטט שעה ארוכה בחיפוש אחרי פינה לחנות בה, או מחכים בסבלנות בחוץ לסוף המשחק.
התושבים, בהידברות עם העירייה, ניסו למצוא פתרון למצוקתם. לפני כמה חודשים הם קיבלו לבסוף את הצעתה להפיץ תווי חניה אזוריים, ובכיכר ספרא הבטיחו לשלוח לשכונה פקחים במהלך אירועים גדולים לקנוס נהגים שיחנו ללא תו. התושבים התלבטו רבות, שכן המשמעות היתה שחבריהם וקרובי משפחתם לא יוכלו לחנות ליד ביתם כשיגיעו לביקור, וייאלצו למצוא מקום רחוק יותר. אולם כשהבינו שאזלו כל החלופות, הם נעתרו.
מאז חלפו כמה חודשים, ומה רבה היתה אכזבתם כשגילו שהעירייה לא אוכפת את החוק על מכוניות האוהדים שגודשות את הרחובות בזמן משחקים. בחודש שעבר התקיימה ישיבה בהשתתפות נציגי התושבים, אנשי משטרת התנועה ונציגי העירייה בעניין היעדר הפיקוח והאכיפה בזמן משחקים. התושבים סיפרו כי האוהדים נוהגים להגיע כבר בשעות המוקדמות, תופסים את כל החניות ברחוב ויוצאים ל'יום כיף בירושלים". בכיר במשטרת התנועה אף הציע במהלך הישיבה לסגור את הרחוב לחלוטין ולפתוח אליו גישה מוגבלת לתושבים מרחוב סמוך.
עד כה התושבים לא קיבלו מענה סביר לפנייתם או התחייבות שהמעבר לתווי החניה יניב תוצאות חיוביות מבחינתם. "יצאנו קרחים מכל הכיוונים", אמרו אומרים השבוע. "גם לא פתרו לנו את הבעיה המקורית וגם הוסיפו לנו בעיה חדשה: הגבלות לאורחים שלנו".
העירייה: "אגף אכיפה ושיטור מבצע אכיפת חניה ברחוב הכפיר, בהתאם להסדר החניה שנקבע ולשילוט המוצב ברחוב. מאז חודש ינואר (תחילת ההסדר) ועד היום נרשמו מאות דוחות חניה".