מבחן טסט. צילום: סבסטיאן שיינרמבחן טסט. צילום: סבסטיאן שיינר
מבחן טסט. צילום: סבסטיאן שיינר
(מבחן טסט. צילום: סבסטיאן שיינר)
תושבי שכונת גילה נגד הקמת מתחם טסטים בשכונה: בעצומה שיזמו התושבים ומפוצת ברשתות החברתיות בימים האחרונים הם מבקשים למנוע את הקמת המתחם. הטענות: פקקי ענק, סכנה לילדים, מחסור בחניה באזור המתחם. עד כה חתמו עליו כ-700 תושבים. היעד: 10 אלף.
התושבים טוענים כי המקום הנכון ביותר עבור מתחם הטסטים הוא באזור תעשייה ולא בשכונת מגורים. "בכל יום מתקיימים עשרות טסטים ללומדי נהיגה מכל המגזרים בירושלים כולל מזרח העיר, המקום חייב להיות באזור תעשייה", כתבו התושבים.
מכון הטסטים הישן. צילום: יואב דודקביץ'מכון הטסטים הישן. צילום: יואב דודקביץ'
מכון הטסטים הישן. צילום: יואב דודקביץ'
(מכון הטסטים הישן. צילום: יואב דודקביץ')
עוד טוענים התושבים כי עצם העתקת מתחם הטסטים משכונת תלפיות לשכונה יוביל לכך שגם שיעורי הנהיגה עצמם יתקיימו בשטח השכונה על מנת ׳לדמות׳ בצורה הטובה ביותר את המבחנים ובכך ייצור כעוס תחבורתי.
תושבת השכונה, אורלי משה אמרה בשיחה עם חדשות מיינט: "אנחנו לא מבינים איך התקבלה החלטה כזו, יהיה מסוכן לחצות כבישים, התנועה בשכונה תוכפל ותשולש כתוצאה מהמהלך. הורים כבר מפחדים לשלוח את הילדים לבד למסגרות החינוך. מדובר במחדל במידה וההחלטה לא תשתנה נחריף את צעדינו ונגיע עד לשר התחבורה ונצא להפגין".
מתחם הטסטים היה ממקום עד כה בשכונת תלפיות ובקרוב הוא יעבור למרכז המסחרי 'אפ-טאון' בשכונת גילה כחלק מרפורמת ההפרטה של מבחני הנהיגה. עתה המבחנים יתפעלו באמצעות חברה פרטית בכפוף לפיקוח הדוק של משרד התחבורה.
לעצומה לחצו כאן.