בעירייה מבטיחים "להתחיל בקרוב" את העבודות להצבת רמזור בצומת בצלאל־טרומפלדור בשכונת נחלאות. הבעיה: הם כבר הפרו התחייבות מתחילת החודש שהדבר יבוצע "בתוך ימים".
הצומת המסוכן בנחלאות הצומת המסוכן בנחלאות
הצומת המסוכן בנחלאות
(צילום: יואב דודקביץ')
משנת 2003 אירעו במקום 14 תאונות דרכים, שבהן נפגעו 16 בני אדם, שלושה מהם קשה. לדברי עמותת 'אור ירוק', על פי הנתונים שנאספו בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, לכל אורכו של רחוב בצלאל היו בשנת 2019 שש תאונות דרכים שבהן נפגעו 10 בני אדם. במהלך 17 השנים האחרונות היו בבצלאל 170 תאונות, שבהן נפגעו 263 איש ונהרגו שניים.
עוד בחדשות:
למרות הנתונים הקשים, בצומת הרחובות בצלאל וטרומפלדור אין רמזור להולכי רגל ואפילו לא למכוניות. במקום יש הולכי רגל רבים, תנועה מהירה של מכוניות, ומדי יום יש מקרים רבים שמסתיימים ב'כמעט תאונה'.
ביולי 2018 התחייבה העירייה לראשונה להתקין רמזור בצומת, בעקבות פניית המינהל הקהילתי לב העיר. בדצמבר 2019, בעקבות פנייה של מיינט ירושלים, חזרה הרשות המקומית על התחייבותה.
לפני מספר חודשים, כחלק מהעבודות המתוכננות ברחוב בצלאל תוכנן להציב רמזור והוקצו לכך 1.4 מיליון שקל. במסמכים שהוצגו בוועדת הכספים הוגדר הצומת "לא מסודר בטיחותית".
יו"ר המינהל הקהילתי לב העיר, ד"ר אופיר לנג: "לפני זמן רב פניתי לעירייה על מנת לטפל בסכנה הקיימת לנהגים ולהולכי הרגל בצומת בצלאל וטרומפלדור. למרות שהצלחתי להגיע לסיכום להסדרת הנושא, זמן רב התוכנית מתעכבת, כל פעם מחדש בנסיבות שונות. בשבועות האחרונים עודכנתי על כך שהעבודות סוף סוף עומדות לצאת לפועל. כל יום שעובר בלי שהצומת מרומזר מסכן את חייהם ובטיחותם של התושבים והנהגים במקום. אנחנו לוחצים על העירייה על מנת שהעבודות ייצאו לפועל בזמן הקרוב".
בתחילת החודש מסרו בעירייה, כאמור, כי העבודות יחלו "בתוך ימים", אולם הזמן עבר וההתחייבות לא קוימה.
השבוע נמסר מכיכר ספרא: "בשל עבודות תשתית שמתבצעות בימים אלה ברחוב רמב"ן, הוחלט לדחות את ביצוע עבודות הרמזור בבצלאל עד לסיום העבודות ברמב"ן. זאת כדי שלא להפריע בו־זמנית לתנועה בשני צירים מרכזיים המובילים אל מרכז העיר. העבודות להקמת הרמזור צפויות להתחיל בקרוב".
לעדכונים נוספים - חדשות ירושלים