האם לסגור את הכביש בשבת? בספרא לא סגורים על זה. לאחר 15 שנה של עיכובים יוקם סוף סוף הכביש המחבר את רמת דניה לקרית יובל ובית וגן. השבוע החלה סלילתו של הכביש, כאשר הצפי הוא שבתוך קצת יותר מחודש הוא כבר יהיה פתוח לתנועה. אף על פי שמועד חנוכת הכביש הולך ומתקרב, עדיין יש סוגיה משמעותית ביותר שאין לגביה החלטה או פתרון: נושא סגירת הכביש לתחבורה בשבתות ובחגים.
הכביש החדש ברמת דניההכביש החדש ברמת דניה
הכביש החדש ברמת דניה
(צילום: פרטי)
בעירייה טרם הוחלט אם להיעתר ללחץ מצד חברי המועצה החרדים, שמבקשים לסגור את הכביש לתנועה בשבת ובימי חג, לנוכח הקירבה לבית וגן, שבה רחוב הפסגה כבר סגור לתנועה בשבתות ובמועדי ישראל.
המאבק על נושא השבת יהיה ציון דרך משמעותי במאבק הכללי על אופי שכונות דרום העיר, וכן בסוגיית 'התחרדות' קרית יובל בפרט, שגובלת אף היא בכביש החדש.
כבר כיום מורגשת זליגה של אוכלוסייה חרדית מבית וגן לעבר רמת שרת וקרית יובל, והחלטה על סגירת הכביש בשבתות תעודד חיזוק של המגמות הללו.
מה שבטוח הוא שלפחות בימי חול יהווה הכביש החדש קיצור דרך משמעותי לתושבי רמת דניה ורמת שרת, בפרט למי שנהג לקחת את רכבו הפרטי עד לחניון 'חנה וסע' בתחנה הסופית של הרכבת הקלה בהר הרצל. עם פתיחתו, תושבי שכונות אלו לא יידרשו עוד לעשות את העיקוף דרך שדרות גולומב עד לגן המפלצת, ומשם דרך רחוב הנטקה עד הר הרצל. מדובר בחיבור משמעותי שיהווה הקלה בעומסים הקיימים ויקשר בין השכונות.
חבר המועצה עו"ד יוסי חביליו מסר: "אין מצב שהכביש יהיה סגור בשבת - הדבר מנוגד לפסיקת בית המשפט העליון. הכביש אינו עובר בתוך שכונה חרדית, פניתי בעניין ליועץ המשפטי לעירייה ואני ממתין לתשובתו שאמורה להתקבל עוד לפני פתיחת הכביש".
מהעירייה נמסר: "הכביש אמור להיפתח לתנועה עם סיום העבודות בעוד כחודש וחצי. לקראת פתיחתו לתנועה יידונו כל הנושאים הרלוונטיים לפתיחה".