הורים משכונת גילה שילדיהם לומדים בגן 'דפנה' נדהמו לגלות כי העירייה מתכוונת לסגור את המוסד החינוכי הוותיק ולהקפיץ את הפעוטות לגן חובה. ההורים זועמים וטוענים כי לחלק מהילדות והילדים עוד לא מלאו ארבע שנים. בנוסף הפעוטות אמורים להיות משובצים בגנים שעשויים להכיל בצפיפות כ־35 ילדים, שחלקם יחגגו בשנה הבאה את יום הולדתם השביעי.
1 צפייה בגלריה
הגן בגילה. "אמרו שאי אפשר להפוך החלטה" |
הגן בגילה. "אמרו שאי אפשר להפוך החלטה" |
הגן בגילה. "אמרו שאי אפשר להפוך החלטה" |
(צילום: פרטי)
"התקשרו אלי מהעירייה כדי לספר לי שבשנה הבאה הגן נסגר ומעבירים אותו לסקטור אחר", סיפרה ליטל רוזן. "הבת שלי, שעוד לא מלאו לה ארבע, תעלה לגן חובה, ותתחיל את שנת הלימודים בגן הצמוד. התנגדתי כיוון שזה לא מותאם לגיל שלה. הרי פסיכולוגים הם אלה שקבעו את הגילים שבהם מתחילים את ההכנה לכיתה א'.
"אמרו לי ששני הגנים הסמוכים מלאים עד אפס מקום ואי אפשר לשבץ אותה בהם. פניתי אל המון גורמים בעירייה ושלחתי מכתבים לכל מי שיכול לסייע במטרה למנוע זאת, אך נתקלתי באוזניים אטומות שלא רוצות לתת מענה. אמרו לי שאי אפשר להפוך את ההחלטה".
לטענת ההורים, בשל הסגרים והבידודים הרבים בשנה האחרונה רבים מהפעוטות לא רכשו כלים ומיומנויות שיאפשרו להם להיות משובצים עם ילדים גדולים בהרבה שמתכוננים לכיתה א'. "יש פה ממש משבר", אמרה מעיין זר, אף היא אם לילדה בגן. "אנחנו שוקלים להגר מהשכונה, אולי אפילו מהעיר, כי אנחנו לא מצליחים לקבל חינוך מתאים. מבחינתי 'להקפיץ' לגן חובה זה לא פתרון. אחרי בירור קטן בגן המיועד, יש שם ילדים שחלקם חוגגים שש, לקראת שבע. הילדות שלנו עוד לא בנות ארבע. זה פער גדול מדי. התקווה היא שהגן ייפתח, כי זה גן עם מוניטין טוב מאוד והוא פועל בשכונה כבר כ־40 שנה".
תגובת העירייה: "לגן דפנה נרשמו מספר מצומצם של ילדים, שעל-פי התקן אינו מאפשר פתיחת גן ופתיחת מסגרת צהרון. עיריית ירושלים הייתה שמחה לרישום גדול יותר, אך לצערנו מספר הנרשמים היה קטן מהנדרש ולכן הוחלט על סגירת הגן. אף ילד/ה לא הועלה באופן אוטומטי לגן חובה מעורב אלא לאחר דיאלוג עם ההורים ומשרד החינוך. הגנים הסמוכים מונים 31 ילדים".
לעדכונים נוספים – חדשות ירושלים