ועדת השמות בעיריית ירושלים אישרה הערב (ד') פה אחד קריאת רחוב על שם העיתונאית המיתולוגית של "ידיעות ירושלים" ומיינט, ציפי מלכוב ז"ל. מי שפעלו בין היתר לכך שייקרא רחוב על שם מלכוב הם בני משפחתה, ראש העירייה, משה ליאון וחברי המועצה יהונתן יוסף ויוסי חביליו. בין הממליצים היה גם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט.
1 צפייה בגלריה
ציפי מלכוב ז"ל
ציפי מלכוב ז"ל
ציפי מלכוב ז"ל
(צילום: באדיבות המשפחה)

מלכוב נפטרה לפני כשלוש שנים, ובמשך כשלושה עשורים שמשה ככתבת המוניציפאלית של המקומון ומאוחר יותר של אתר מיינט. מלכוב סיקרה במשך שנים את העיר ירושלים מתקופת כהונתו של טדי קולק ועד לניר ברקת שאף טען כי היא חברת המועצה ה־32. מלכוב כמעט ולא החסירה יום עבודה, הביאה עשרות סקופים ובאופן נדיר – היתה מוערכת מאוד גם בעיני אלו שהיטיבה לבקר.
בדוח שהוצג לוועדת השמות נכתב על מלכוב ז"ל: "תולדות חייה של מלכוב שזורים באלה של ירושלים כבר מתחילת דרכה היא הגיעה לעיר בעקבות אהבתה למולי מלכוב ז"ל, בן לאחת המשפחות הוותיקות בירושלים. מולי היה מדריך בחוות הנוער הציוני, ויחד היו מהמתיישבים הראשונים בעיר העתיקה אחרי מלחמת ששת הימים. מולי נהרג עם תחילת הקרבות במלחמת יום הכיפורים. מאז תרמה מלכוב את כל מרצה, כישרונה ויכולתיה לטובת העיר. במשך שנים שימשה ככתבת מוניציפלית של העיר והפכה למתעדת בכירה והמנוסה ביותר של החיים בירושלים סיקרה רגעים חגיגיים והיסטוריים וגם כאלה קשים וכואבים".
כמו כן, האישור יובא לאישור בישיבת המועצה הקרובה שתתקיים בשבוע הבא ולאחר שתאושר בתיאום עם משפחתה יימצא רחוב מתאים.
סגן ראש עיריית ירושלים וחבר הוועדה לקריאת שמות רחובות, עו"ד יוסי חביליו: ״ציפי מלכוב ז״ל היתה הכתבת המיתולוגית של ירושלים במשך עשרות שנים. בזמן שעיתונאים ועיתונאיות רבים החליפו מקצוע או תחומי סיקור - ציפי היתה צוק איתן. תיקונים רבים בירושלים קרו אך ורק בזכותה ותודות להתעקשות רבת השנים שלה לתת אוזן לכל ירושלמי וירושלמיות, ולשמש להם פה מול הרשויות והמוסדות השונים, ובראשם העירייה. היא חסרה מאוד בנוף הירושלמי. בעיניי אין ראויה ממנה להנצחה ברחובות העיר, אני שמח מאוד שהצלחנו לאשר את ההצעה להנציח אותה בבירת ישראל, ומודה לכל מי שלקחו חלק בכך״.
חבר מועצת העיר, יהונתן יוסף מסיעת מאוחדים אמר השבוע: "מאז פטירתה של מלכוב הרגשנו חובה להנציח אותה, מלכוב היתה ממייסדי ההתיישבות ברובע היהודי, אלמנת מלחמה וכתבת הוגנת שכולנו חייבים לה. זה יום שהעיר ירושלים יכולה להתגאות בו בהנצחתה את האחת והיחידה, ציפי היתה אהובה על הרבה אנשים".