את הסיוט הזה לא תשכח המשפחה מנחלאות כל חייה: בת שמונה נעלמה בשבוע שעבר באמצע השכונה למשך שעות ארוכות. שהתבררה התעלומה, אחד מהתסריטים הגרועים ביותר של משפחתה התממש: החשד הוא שהילדה נאנסה באכזריות בגן סאקר הסמוך. מאוחר יותר באותו ערב המשטרה עצרה את דוד יאיר הראש (55, מטבריה), כחשוד במעשה המחריד.
2 צפייה בגלריה
החשוד באונס, גן סאקר
החשוד באונס, גן סאקר
החשוד באונס, גן סאקר
(צילום: דוברות המשטרה, יואב דודקביץ׳)
אמש (שני) בית משפט השלום בירושלים האריך בחמישה ימים נוספים את מעצרו. בית המשפט קבע כי החשד נגדו התחזק ונמצא ברמה גבוהה, ויש בו כדי לקשור אותו לביצוע העבירות. כבר בדיון הקודם מסרה המשטרה כי החשוד הודה במעשה. בנוסף לידי המשטרה הגיעה תלונה נוספת בימים האחרונים.

החיפושים מתחילים

הילדה נעלמה להוריה ביום שני לפנות ערב. במשך שעות ארוכות אביה חיפש אותה ברחובות הצרים של נחלאות. עם הזמן השכונה כולה התגייסה כדי למצוא את הילדה, לאחר שהודעת תפוצה הועברה בין הקבוצות השונות. "ילדה קטנה בת שמונה נעלמה לפני שעה וחצי (19:00)... מישהו ראה ושמע גבר מבטיח לה מתנה וסוכריות".
עוד בחדשות:
לאחר שתוארה הילדה בפרוטרוט וצוין גם שמה המלא ושם אימה, תואר גם הגבר, צבע הבגדים שלבש ופניו. בסוף ההודעה – בקשה: "אם אתם רואים אותה סביב השוק, המלך ג'ורג' וכו', אנא התקשרו מיד למשטרה ולהוריה.
2 צפייה בגלריה
מעדיפים יותר ירוק. גן סאקר
מעדיפים יותר ירוק. גן סאקר
גן סאקר
(צילום: יואב דודקביץ')

כעבור שלוש שעות שהרגישו כמו נצח, נמצאה הילדה שלמה בגופה והחל חיפוש נמרץ אחר הגבר שלקח אותה. אביה המודאג שאל אותה לפשר היעלמותה, ומתוך דבריה קיבל תמונה שגרמה לו לחשוש מפני הטראומה שעברה באותן שעות בהן נעדרה.

החשוד נעצר

האב לקח את בתו לבדיקות, ומהן עלה חשד כי נפגעה מינית מאותו מבוגר. לאחר ההיעלמות החלו פעולות חקירה וסריקות בשכונה ומעבר לה, ובמהלך הלילה נעצר הראש המתגורר בטבריה. הוא הועבר לחקירה. במשטרה טוענים כי במהלך חקירתו הוא הודה בפעולת אינוס.
התושבים המזועזעים לא עברו לסדר היום. הם התארגנו במהרה וכבר יומיים לאחר המעשה הקימו סיירת מבוגרים בשכונה. המתנדבים שירכיבו אותה יטיילו בין הסמטאות ובגן סאקר במטרה למנוע מקרים דמים כפי שאירעו. תושבת אחרת העירה כי בעבר כבר הציעה להקים תחנת משטרה ניידת בגן סאקר.
לגבי עניין אחד יש אחדות דעים בקרב דיירי נחלאות – חייבים להציף את המקרים כדי לעורר את המודעות לגבי הסכנה מפגיעות מיניות.