בשל משבר הקורונה וההנחיות: צעדת ריקוד הדגלים תתקיים מחר (ה'), בערב יום ירושלים, במתוכנת מצומצמת. בג"צ הציע לשני הצדדים - המשטרה ועמותת 'עם כלביא' להגיע ביניהם להסכמה על מתווה האירוע שיתקיים השנה, תחת המגבלות. התיק נדון היום בבג"צ בעקבות עתירה אותה הגישו מארגני המצעד בתחילת השבוע.
צעדת הדגלים בשנים שעברוצעדת הדגלים בשנים שעברו
צעדת הדגלים בשנים שעברו
(צילום: אלכס קולומויסקי)
לאחר שיח ודברים בין נציגי המשטרה ובין עמותת 'עם כלביא' המארגנת את צעדת הדגלים ביום ירושלים, הציג ראש אג"מ במשטרת ירושלים את ההסכמות אליהם הגיעו.
האירוע יכיל 3 חלקים: שיירת רכובה של משאיות ורכבים, לאחריה שרשרת אנושית של כמה מאות אנשים, שיפוזרו במספר מוקדים אותם אישרה המשטרה מסביב לעיר העתיקה בידי אוטובוסים אותם תספק העירייה. המשתתפים ידרשו לעמוד במרחק 2 מטר אחד מהשני. בזמן חלק זה, יורשו משתתפים נוספים לצפות בשרשרת מטיילת החומות.
בהמשך, תורשה כניסה של 450 איש לתפילה בכותל.
עו"ד נתי רום המייצג את עמותת 'עם כלביא': "המסורת לא תישבר - אנו שמחים שריקוד הדגלים ממשיך גם בזמן הקורונה, ומקווים ששנה הבאה נזכה לקיים אירוע גדול במיוחד. אנו מודים למשטרת ישראל על העשייה והעבודה הקשה שלה".
בכל שנה לוקחים חלק מאות במצעד הגדלים ביום ירושלים אותה מארגנת עמותת "עם כלביא". בשנה שעברה בית המשפט העליון דחה את העתירה שהוגשה על ידי עמותת השמאל 'עיר עמים' נגד ההחלטה לאפשר את קיום מצעד הדגלים המסורתי ביום ירושלים ברובע המוסלמי.