חברי כנסת שהגיעו השבוע לוועדה לקידום האישה הופתעו לשמוע את הטענות שהועלו נגד העירייה. עדנה סבג, גננת צהרון, סיפרה כי העירייה הזמינה את גננות הצהרונים לישיבה בנוכחות עורכי דין של העירייה ונציגי דוברות. לטענתה, גננות הצהרונים התבקשו על ידי העירייה להפסיק את המאבק לשיפור תנאי עבודתן.
2 צפייה בגלריה
גן ילדים
גן ילדים
"איימו עלינו"
(צילום המחשה: shutterstock)

"איימו עלינו ואמרו לנו - אם לא תפסיקו את המאבק על העלאת השכר ותאיימו עם שביתה, אנחנו נעביר אתכן למעסיק אחר עם תנאים מחפירים", אמרה סבג לח"כים ההמומים. "זה מזעזע. מישהו צריך להרים את הכפפה ולטפל בנו". לטענתה, המחסור בעובדות נובע מהשכר הנמוך. "כ־37 שקל לשעה על טיפול ביותר מ־30 ילדים. מדברים על המשבר בענף ההייטק, אבל אני רוצה להזכיר שלכל ההייטקיסטים יש ילדים ונכדים שלומדים אצלנו".
2 צפייה בגלריה
הדיון שנערך השבוע בכנסת. "תנאים מחפירים"
הדיון שנערך השבוע בכנסת. "תנאים מחפירים"
הדיון שנערך השבוע בכנסת. "תנאים מחפירים"
(צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)
ח"כ נעמה לזימי אמרה בדיון: "השרים וקובעי המדיניות עסוקים באופן אובססיבי בצמצום הגירעון הפיננסי, אך יוצרים גירעון חברתי, קהילתי ורווחתי חמור עוד יותר. מקצועות הצווארון הוורוד המעסיקים בעיקר נשים - הוראה, עבודה סוציאלית, סיעוד, טיפול בקשישים ובפעוטות - נמצאים בקריסה".
מכיכר ספרא נמסר בתגובה: "עיריית ירושלים אינה המעסיק של סייעות הצהרונים, ואינה צד לישיבות המו"מ בנושא. העסקת הסייעות היא בהתאם לקול הקורא של משרד החינוך, דרך המינהלים הקהילתיים. העירייה לא קיימה ישיבה כמתואר".