בצל מגיפת הקורונה: המשטרה עצרה השבוע (ב') תושב ג'בל מוכבר בן 24 בחשד לאיום לבצע פיגוע. החשוד, שנעצר בחשד לעבירת איום בביצוע מעשה טרור, הינו אחיו של אחד מהמחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני בבית הכנסת בהר נוף, ובן דודו של המחבל השני. כזכור, באותו פיגוע נרצחו שישה בני אדם - חמישה מתפללים ושוטר, ושבעה נוספים נפצעו. את הפיגוע בהר נוף ביצעו שני מחבלים, שהינם בני אותה משפחה, תושבי ג'בל מוכבר.
הפיגוע בבית הכנסת בהר נוף 2014הפיגוע בבית הכנסת בהר נוף 2014
הפיגוע בבית הכנסת בהר נוף 2014
(צילום: אלכס קולומויסקי)
החשוד נעצר בשעות הערב של יום שני האחרון, וביום שלישי הובא לבית משפט השלום, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו ב-8 ימים. עו"ד מוחמד מחמוד המייצג את החשוד טען כי ייתכן והעובדה כי הוא קרוב משפחתם של שני המחבלים הייתה חלק מהבסיס למעצרו ואמר: "אחיו של המשיב לפני כמה שנים ביצע את הפיגוע בהר נוף, יכול להיות שזה הרקע למעצר, הרקע המשפחתי".
השופט אורן סילברמן ציין כי קיים חשד סביר כנגדו, והאריך את מעצרו ב-3 ימים. השופט ציין כי לא נענה לבקשת המשטרה במלואה, בין היתר בשל המצב הקיים: "אנו מצויים בשעת חירום, ותקנות שעת חירום שחלות על הדיון בענייננו מחייבות את בית המשפט עוד בטרם החלטת
המעצר לשקול את החיוניות של המעצר, בין היתר, בהתחשב בפגיעה בעצור עקב שהותו במתקן כליאה".
עו"ד מוחמד מחמוד המייצג את החשוד מסר: "הצעיר מכחיש את המיוחס לו, כנראה שמדובר במעצר שמבוסס על מידע מודיעיני".
כזכור, בתחילת השבוע נעצרה תושבת מזרח העיר בת 21, לאחר שהתקשרה למוקד 100 של המשטרה והודיעה כי בכוונתה לבצע פיגוע בעיר. לדברי המשטרה, החשודה פירטה בשיחת הטלפון כיצד בדיוק בכוונתה לבצע את הפיגוע.