פרסום ראשון: חברת המועצה עליזה ארנס ('התעוררות') תפרוש מתפקידה בעירייה, כך נודע הבוקר ל-mynet ירושלים. הסיבה: חוות דעת ממשרד המשפטים המורה לה להתפטר מהמועצה עקב חשש לניגוד עניינים עם משרד האדריכלים בראשותו היא עומדת, או לחלופין להפסיק את עבודת המשרד מול העירייה כליל.
1 צפייה בגלריה
עליזה ארנס
עליזה ארנס
עליזה ארנס
(צילום: יואב דודקביץ')
ארנס כאמור החליטה להתפטר מתפקידה כחברת מועצה. בחודשים האחרונים דנה הוועדה לניגוד עניינים במשרד המשפטים בשאלה האם ארנס יכולה לתפקד בחברת מועצה ובד בבד לעמוד בראשות משרד פרטי שעובד מול מוסדות העירייה, על אף שהיא עצמה לא חברה בוועדה לתכנון ובניה. הוועדה החליטה כי עקב השפעתה הרבה בתור חברת מועצה, קיים חשש כי היא עלולה ליהנות ממעמדה גם בתור מי שעומדת בראש משרד אדריכלים פרטי.
במקומה של ארנס ייכנס אדיר שוורץ, פעיל חברתי שהקים את ליגת השכונות לבנות מטעם הפועל קטמון.
מטעמה של עליזה ארנס נמסר: "משרד האדריכלות שבבעלות בן זוגי ושלי, רוזנפלד ארנס, פועל למעלה משלושים שנה בירושלים. עם כניסתי לתפקיד חברת המועצה נהגתי בשקיפות מירבית וחשפתי את כל עיסוקיי הפרטיים. על אף שבמהלך השנה וחצי האחרונות לא עסקתי במועצה בעניין הנוגע במישרין או בעקיפין למשרד האדריכלות, חוות הדעת המשפטית לא מותירה לי ברירה אלא לוותר על הזכות לשרת את תושבי ותושבות ירושלים.
"שמחתי לשרת את הציבור הירושלמי מוועדת הביקורת ומהמועצה. אני מאחלת לחבריי בסיעת התעוררות הצלחה רבה ומודה להם על שיתוף הפעולה והמהלכים המשותפים שהובלנו יחד למען הציבור הירושלמי".
מסיעת התעוררות נמסר: "אנחנו מודים לעליזה על הובלת ועדת הביקורת ותחום טוהר המידות והשקיפות בעירייה. עליזה היא שליחת ציבור נאמנה שהגיעה לקדם רק את ענייני הציבור. עם זאת אנו מכבדים את החלטתה של עליזה ומאחלים הצלחה לאדיר שוורץ שצפוי להיכנס למועצה בשורות התעוררות".
הפרטים המלאים מאחורי הדרמה שהביאה להתפטרותה, יפורסמו ביום שישי הקרוב בעיתון "ידיעות ירושלים".