צילום: באדיבות סיטיפס הרכבת הקלהצילום: באדיבות סיטיפס הרכבת הקלה
צילום: באדיבות סיטיפס הרכבת הקלה
(צילום: באדיבות סיטיפס הרכבת הקלה)
לנסוע או ליסוע? ומה החלופה העברית לקורקינט? לרגל "שבוע השפה העברית" תקיים חברת סיטיפס בשבוע הבא סדרת הרצאות על רזי השפה שייתנו מומחי האקדמיה ללשון העברית. ההרצאות יתקיימו ללא תשלום במרכז שירות הלקוחות של החברה במרכז כלל.
יום העברית שהכריזה עליו ממשלת ישראל מצוין בכל שנה בכ"א בטבת, יום הולדתו של מחיה השפה אליעזר בן־יהודה. בשנים האחרונות הפך יום העברית ליום חג לחובבי השפה, ומספרם הולך וגדל מדי שנה. חברת סיטיפס החליטה השנה, בפעם הראשונה, לחבור לאקדמיה ללשון העברית לציון יום העברית, ובמהלך השבוע הבא יתפרסמו בתחנות הרכבת הקלה כרזות מאוירות וצבעוניות שיסבירו למשתמשי הרכבת מילים וביטויים הקשורים לתחבורה ולנסיעה הציבורית וללשון הירושלמית. בקרי הרכבת הקלה יחלקו לנוסעים חוברות המאגדות את כל הכרזות.
צילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושליםצילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושלים
צילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושלים
(צילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושלים)
במסגרת שבוע העברית תקיים חברת סיטיפס סדרת הרצאות מרתקות על העברית בימים ראשון עד רביעי בשעה 18:30 במרכז שירות הלקוחות של סיטיפס בחזית בניין כלל. את ההרצאות ייתנו מומחי האקדמיה ללשון העברית, ובהן הרצאתה של רונית גדיש "מן העגלה המכונית לצוותאית – איך העברית מתאימה את עצמה לקדמה" והרצאתה של ד"ר קרן דובנוב "זכר ונקבה – למה צריך מין בשפה". את ההרצאות הנוספות ואת שאר הפרטים תוכלו למצוא באתר סיטיפס. ההרשמה להרצאות תהיה בעמוד הפייסבוק של החברה.
צילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושליםצילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושלים
צילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושלים
(צילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושלים)
צילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושליםצילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושלים
צילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושלים
(צילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושלים)
מנכ"ל סיטיפס הרכבת הקלה בירושלים, ירון רביד: "אנו שמחים לחגוג השנה את 'שבוע השפה העברית' עם הציבור הרחב ברחבי העיר. השפה העברית היא חלק מרכזי של התרבות הישראלית בכלל ושל התרבות הירושלמית בפרט המורכבת מקבוצות אוכלוסייה מגוונות. הרכבת הקלה עוברת מדי יום בשכונותיה השונות של העיר ומחברת באופן ישיר בין קבוצות אלו".
עוזאל ותיק, מנהל השיווק של סיטיפס: "השפה העברית היא שפה קסומה שהתפתחה לאורך אלפי שנים בשילוב התרבויות והניבים שסבבו אותה. גם היום השפה חיה ומתעדכנת אך תמיד שומרת על קשר עם רבדיה הקודמים. באמצעות השפה העברית אנשים מצאו דרך לגשר על הפערים האישיים ביניהם ומצאו שפה משותפת".
לדברי רונית גדיש, המזכירה המדעית של האקדמיה ללשון, הציבור הרחב מגלה בשנים האחרונות התעניינות רבה בעברית – בחידושי המילים, בשאלות דקדוק, בענייני כתיב ועוד.
מרכז השירות של סיטיפס במרכז העיר. צילום:  סיטיפס, הרכבת הקלה בירושליםמרכז השירות של סיטיפס במרכז העיר. צילום:  סיטיפס, הרכבת הקלה בירושלים
מרכז השירות של סיטיפס במרכז העיר. צילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושלים
(מרכז השירות של סיטיפס במרכז העיר. צילום: סיטיפס, הרכבת הקלה בירושלים)
ההרצאות יתקיימו בראשון עד רביעי ה-12-15.1 בשעה 18:30 במרכז שירות הלקוחות של סיטיפס בחזית בניין כלל