הארובה המדוברת. הדיירים מבטיחים להילחם | צילום: פרטיהארובה המדוברת. הדיירים מבטיחים להילחם | צילום: פרטי
הארובה המדוברת. הדיירים מבטיחים להילחם | צילום: פרטי
(הארובה המדוברת. הדיירים מבטיחים להילחם | צילום: פרטי)
בתחילת השבוע שעבר גילו הדיירים, כך הם טוענים, כי הכניסה למדרגות שבין רחוב הדקל 1 לרחוב הדקל 3 נחסמה באמצעות כלים כבדים והחלו העבודות להתקנת הארובות על הבניין.
עו הם טוענים כי מחו בפני נציגי המסעדה, שטענו כי אינם צריכים היתר מכיוון שמדובר במערכת לטיהור אוויר. הדיירים הגישו תלונות הן לעירייה והן למשטרה, שבהן טענו כי מדובר בעבודות שאינן חוקיות. שוטרים שהגיעו למקום הסבירו לדיירים כי הפסקת העבודות אינה באחריותם.
"התלוננו לעירייה ונאמר לנו שפקחים יגיעו לעצור את הבנייה", אמר השבוע אחד מבעלי הדירות בבניין. לדברי השכנים, למרות כל זאת, "נודע לנו כי בכל זאת הבנייה שם תתאפשר ואחר כך יבחנו את החוקיות. מדובר באבסורד שכן להרוס דבר קיים הרבה יותר קשה".
הדיירים ממשיכים: "מגיע לנו לחיות בבניין בלי ארובות, שכנראה יהיו מלאות בעשן ושמנים מלוכלכים וככל הנראה ישנו את איכות החיים שלנו. עכשיו מגיעה עונת החורף אז הלקוחות של המסעדה יתחילו להיכנס ללובי של הבניין ולעשן. כבר התייאשתי מההתנהגות הזאת, אבל לפחות על הארובה אני אלחם".
לטענת הדיירים הם פנו למספר חברי מועצה ובהם גם יו"ר האופוזיציה עופר ברקוביץ', שהציע להם ללכת לגישור.
מי שכן ניסה לעזור, על פי השכנים למסעדה החדשה, הוא חבר המועצה אריה קינג שהודיע לדיירים כי הוצאה ההנחיה לעצור את העבודות, אולם אלה דיווחו לו שהעבודות ממשיכות במלוא המרץ.
מטעמה של קבוצת 'מחניודה' נמסר בתגובה: "אנו עושים הכל במסגרת החוק ונמצאים בקשר עם הפיקוח העירוני. יש לציין כי מדובר במערכת לטיהור אוויר אשר אינה מצריכה היתר מיוחד, ואת התהליך כולו מלווים אנשי מקצוע מטעמנו. דיירי הבניינים הסמוכים חשובים לנו ואנו נמצאים איתם בהידברות תמידית, כמו כן הדלת שלנו פתוחה עבורם לכל תלונה ובקשה".
מהעירייה נמסר: "על פי התקנות קיימת חובה להעלות ארובה כשני מטרים מעל גובה קו הבנין. בעקבות פניות של חלק מהשכנים בעל העסק ביצע שינויים על מנת להביא למינימום פגיעה אפשרית בשכנים. הנושא נמצא במעקב העירייה ובימים אלו מנוסח נוהל התקנת ארובות הכולל את כלל ההיבטים, לרבות סוגיית תכנון ובנייה וכן שמירה על איכות הסביבה'".