צילום: shutterstockצילום: shutterstock
צילום: shutterstock
(צילום: shutterstock)
פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד צעיר בן 22 בגין גידול סם מסוכן במשקל כולל של 224.4 ק"ג ועבירות נוספות.
על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מוריה ביינה, החל מיום 01/01/2019 ועד למועד הגשת כתב האישום שכר הנאשם דירה בירושלים ובמועד שאינו ידוע במדויק החל לגדל בדירה סם מסוג קנאביס.
הנאשם שתל בשישה חדרים בדירה עשרות שתילים של קנאביס. לצורך גידול הסם רכש הנאשם והחזיק בדירה ציוד – לרבות מערכת איוורור, דשן, מנורות חשמל, מדי טמפרטורה וכלי עבודה. ב-17/10/19, במסגרת פשיטה של משטרת ישראל על הדירה נתפסו שתילי קנאביס במשקל כולל של 224.4 קילוגרם נטו.
בנוסף, במטרה לחסוך בהוצאות החשמל בגין תהליך הגידול, הייצור והפקת הסם מסוג קנאביס, הנאשם יצר חיבור לא חוקי אל קופסאות החיבורים של חברת החשמל הממוקמות בחדר המדרגות של בניין המגורים בה ממוקמת הדירה, אשר התפצל לששת החדרים בדירה בהם גידל הנאשם סם מסוג קנאביס, כך שהחשמל הזין את הדירה מבלי שהנאשם נשא בעלויות צריכת החשמל המלאות של הדירה. חיבור החשמל בדרך זו יצרה סכנת התחשמלות ושריפה לדירה ולבניין כולו.
שווי החשמל שגנב הנאשם בדרך המפורטת לעיל הינה כ-171,623 שקלים. לנאשם לא היה רישיון לעסוק בעבודת חשמל. הפרקליטות ביקשה לעצור אותו עם תום ההליכים.