התאונה בכביש בגין בה נהרג שוקי ז"להתאונה בכביש בגין בה נהרג שוקי ז"ל
התאונה בכביש בגין בה נהרג שוקי ז"ל
(התאונה בכביש בגין בה נהרג שוקי ז"ל)
שיחקו בכביש ב-228 קמ״ש והרגו את שוקי: בתיעוד שהגיע לידי מיינט ירושלים נראים שני תושבי בית צפאפא משחקים במרוץ מכוניות בכביש בגין ובכך גרמו למותו של תושב גילה, שוקי כהן ז"ל ולפציעת אשתו. מעצרם הוארך עד תום ההליכים.
על פי כתב האישום, בשעות הבוקר של יום התאונה, נהג נאשם המרכזי, בדיע ג'ית (28), תושב בית צפאפא, מבית צפאפא לכיוון מזרח. בצומת הפנייה לדרך חברון, נעצר לצידו הנאשם השני, אסמעיל חוסאם (32), גם הוא תושב בית צפאפא, ושאל אותו מתי הוא מעוניין להתחרות עמו בכביש.
שני הנאשמים נסעו זה לצד זה עד לכביש בגין, כשהם מתאמים את אופן התחרות ביניהם על הכביש, מאיצים את מהירות נסיעתם, ומבצעים עיקופים בכביש. בין היתר השניים שאלו זה את זה תוך כדי נסיעה "איפה אתה רוצה לתת גז"? ו"ישר או זיגזגים?".
על פי כתב האישום, במהלך נסיעה זו, האיץ הנאשם המרכזי את נסיעתו למהירות של 228 קמ"ש, סטה בין נתיבים, עד אשר איבד שליטה על רכבו. אז הועף רכבו לעבר אי תנועה ברחוב הרוזמרין, ופגע ברכבה של משפחת כהן, שבאותו זמן עמדה ברמזור.
התאונה במחלף רוזמרין. צילום: עמית וקניןהתאונה במחלף רוזמרין. צילום: עמית וקנין
התאונה במחלף רוזמרין. צילום: עמית וקנין
(התאונה במחלף רוזמרין. צילום: עמית וקנין)
הנהג הפוגע הואשם בעברות המתה בקלות דעת, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, חבלה חמורה, פציעה, ונהיגה במהירות העולה על המותר. הנהג שהציע את התחרות בכביש, הואשם בעבירות סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, ונהיגות מעל למהירות המותרת.
שוקי כהן ז"ל (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק)שוקי כהן ז"ל (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק)
שוקי כהן ז"ל (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק)
(שוקי כהן ז"ל (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק))