אריה קינג. צילום: רפי קוץאריה קינג. צילום: רפי קוץ
אריה קינג. צילום: רפי קוץ
(אריה קינג. צילום: רפי קוץ)
חבר המועצה אריה קינג (מאוחדים) פנה הערב (ה') במכתב מרגש לחברי ועדת ההקצאות של עיריית ירושלים. במכתבו, הוא מגולל את הסיפור המקומם על יצחק שכטר, אב שכול שמצא עצמו מחוץ למבנה לנוער שהקים בליפתא.
באופן חריג, מודה קינג שלקח החלטה שגויה ולא אחראית בכך שעזר לאדם שלא הכיר לקבל את המבנה. אותו אדם השתלט על המבנה של האב השכול, החליף את המנעולים ונעל אותו בחוץ. "כשיצחק הגיע לבקר במקום, הוא גילה שאולם ההנצחה של בנו, ישי שכטר הי"ד, היה סגור בפניו".
קינג טוען שהוא וחבר המועצה חיים אפשטיין (עץ) האמינו לאותו אדם ושכנעו את שכטר לתת את המבנה, החלטה שבדיעבד התבררה כשגויה. "חיים ואני ציפינו שהעירייה תעמוד לצד 'נצח ישי', אולם לצערנו הרב מישהו בעירייה גיבה את אותו אדם וזרע פחד בפני פקידי העירייה".
בית המחלוקת. "המקום היה חורבה". צילום: ישי פורתבית המחלוקת. "המקום היה חורבה". צילום: ישי פורת
בית המחלוקת. "המקום היה חורבה". צילום: ישי פורת
(בית המחלוקת. "המקום היה חורבה". צילום: ישי פורת)
לבסוף באופן חריג, מודה קינג שקיבל החלטה לא נכונה. "אני קורא לכם בבקשה אישית לתקן את העוול שעשינו (כן, אני לוקח את מלוא האחריות על התקלה שגרמתי) לאנשים כה טובים ולא להרים יד בעבור ההקצאה לאותו אדם בשבוע הבא. כל החלטה אחרת תהיה כתם על מועצת העירייה ועל ועדת ההקצאות בפרט".
"נצח ישי" היא עמותה שהוקמה לזכרו של ישי שכטר ז"ל שנפל בחזרה ממארב בלבנון ב-1997. העמותה פועלת בקרב נוער בסיכון בירושלים ומושיטה יד תומכת תוך פיתוח כישוריהם של הנערים במגוון תחומים כגון מוזיקה, מחשבים, בישול, אמנויות לחימה ועוד.
ישי שכטר ז"לישי שכטר ז"ל
ישי שכטר ז"ל
(ישי שכטר ז"ל)