המתחם בתלפיות. צילום: לירן תמריהמתחם בתלפיות. צילום: לירן תמרי
המתחם בתלפיות. צילום: לירן תמרי
(המתחם בתלפיות. צילום: לירן תמרי)
מסתמן: מתחם הטסטים יחזור לתלפיות. לאחר שנה של מאבק נגד פעילות מתחם מבחני הנהיגה בשכונת גילה שבמהלכו אף הצהיר עופר איובי, יועץ ראש העירייה לתשתיות כי חברת 'טלדור', מפעילת המתחם הודיעה על חיפוש מיקום חדש, נראה כי אחד כזה נמצא.בימים האחרונים הוצבו על ידי העירייה תמרורים האוסרים על חניית כלי רכב פרטיים ברחוב התעשייה בשכונת תלפיות, התמרורים החדשים מאפשרים רק את עמידתם של כלי רכב הנבחנים במבחנים המעשיים בין השעות 07:00-16:30 בימי ראשון – חמישי.
למיינט ירושלים נודע כי משרד התחבורה הנחה את העירייה להציב את התמרורים לקראת התחלת פעילותו של המתחם בתלפיות בימים הקרובים, אך בעקבות עניינים פרוצדורליים בין משרד התחבורה לזכיין - ׳טלדור׳ העברה תתעכב במספר שבועות.
מתחם הטסטים בגילה. צילום: יואב דודקביץ'מתחם הטסטים בגילה. צילום: יואב דודקביץ'
מתחם הטסטים בגילה. צילום: יואב דודקביץ'
(מתחם הטסטים בגילה. צילום: יואב דודקביץ')
"לא ברור איך חושבים להוציא מבחני נהיגה מאחד המקומות הגרועים בירושלים- שכונת תלפיות. התלמיד הצעיר הלומד נהיגה לא בעל כישורים מתאימים לנהיגה באחד האזורים הפקוקים בעיר, לא כך נלחמים בתאונות הדרכים ולא כך מכשירים נהגים חדשים", ציין מאיר דבוש, מורה נהיגה ותיק, "עיריית ירושלים והעומד בראשה - משה ליאון מתעלמים מאיתנו – קיבלנו תשובה שלילית כאשר ביקשנו לפגוש אותו לדון בפתרון הבעיה. אנחנו לא רואים סיבה מדוע יש צורך אמיתי להעביר את המתחם מגילה למיקום אחד, מדוב בגורמים אינטרסנטים שמנסים לפגוע ב-450 מורי נהיגה ו- 14 אלף אלף תלמידים. אנחנו זוכים ליחס אלים בגילה לא פעם הותקפנו פיזית ומילולית על ידי תושבים, הושלכו לעברנו ביצים".
כזכור, מזה כשנה מנהלים חלק מתושבי השכונה מאבק נגד פעילות מתחם הפעלת מבחני הנהיגה בשכונה בטענה כי הדבר מהווה מטרד, יוצר עומסי תנועה, היעדר מקומות חנייה ועלייה בזיהום האוויר.