גבריאל לביא בשערי צדק. צילום: אלכס קולומויסקיגבריאל לביא בשערי צדק. צילום: אלכס קולומויסקי
גבריאל לביא בשערי צדק. צילום: אלכס קולומויסקי
(גבריאל לביא בשערי צדק. צילום: אלכס קולומויסקי)
כשבועיים אחרי הפיגוע הקשה גבריאל לביא שנפצע קשה בפיגוע הדקירה בעיר העתיקה משתחרר היום (ד') מבית החולים שערי צדק ומספר במסיבת עיתונאים על הפיגוע.
"היינו בישיבת שובו בנים. סיימתי כולל חצות. לאחר מכן הלכתי לכותל להתפלל, לאחר התפילה סיימתי והייתי בדרכי לבית, ואז ברחוב הגיא, מישהו בא אלי מאחורה, כמה דקירות. לקח כמה שניות להבין שאתה נמצא בתוך האירוע, הסתובבתי וראיתי את המחבל מאחורי, לא היה לי הרבה מה לעשות, עשיתי מה שאפשר לעשות.
גבריאל לביא וד"ר שוורץ. צילום: אלכס קולומויסקיגבריאל לביא וד"ר שוורץ. צילום: אלכס קולומויסקי
גבריאל לביא וד"ר שוורץ. צילום: אלכס קולומויסקי
(גבריאל לביא וד"ר שוורץ. צילום: אלכס קולומויסקי)
"לאחר מספר דקירות איבדתי הכרה ונפלתי על הרגלים. המחבל חשב שהמשימה הושלמה ועזב אותי והמשיך לכיוון הכותל והמשיך לפצוע השני. יש לי זיכרון קצר של כמה שניות שבאו כוחות ההצלה, והתעוררתי בשערי צדק. אמשיך ללכת לשער שכם".
ד"ר שוורץ שטיפל בפצוע: "אנחנו נרגשים מאוד קצת פחות משבועיים אחרי שהגיע מצב קשה מאוד, תלוי בין החיים למות, דקור בכל חלקי הגוף, איבד כמות גדולה מאוד של דם. מקווים שיחזור לחיים נורמאלים, זה לא מובן מאליו הוא נדקר מספר רב, הפרמדיקים פינו אותו בצורה מהירה מאוד וזה מה שהציל את חייו. אנחנו נרגשים לעמוד במצב הזה שהוא לפני שחרור".
לאחר מכן, פגש לביא את צוות מד"א והודה לחובשים, הפרמדיקים, לרופאים והאחיות בביה"ח שערי צדק. פראמדיקית מד"א אילנה אברמס אמרה: "פציעותיו של גבריאל היו קשות ביותר. אנחנו שמחים ונרגשים מאוד לראות אותו היום כאן, כשהוא עם המשפחה שלו".