עיריית ירושלים. צילום: שלומי כהןעיריית ירושלים. צילום: שלומי כהן
עיריית ירושלים. צילום: שלומי כהן
(עיריית ירושלים. צילום: שלומי כהן)
מחאת הימין נגד אחיו של דובר ארגון 'שוברים שתיקה'. דיון יוצא דופן התנהל בשבוע האחרון בכיכר ספרא. הסיבה: מינוי בלשכת ראש העירייה אשר עורר את זעמו של פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל. בשבוע שעבר מונה דוד יששכרוף לעובד במחלקת הדוברת בלשכת משה ליאון. יששכרוף הוא אחיו של דין יששכרוף, דובר ארגון השמאל ובעצמו פעיל מפלגת העבודה שהצהיר ברשתות החברתיות על תמיכה בפעילות הקרן החדשה לישראל. דברים אלו הובילו את מרזל לדרוש ממשה ליאון לפטר את העוזר החדש.
משל הסנדלים של קינג
"כמי שנמצא בחברון ומלווה את חיילי צה"ל בסבלם המתמיד ממשפחת יששכרוף, וכמי שזוכר את האחים בשירותם הצבאי כאן בחברון וזוכר אותם כבעייתיים כבר מאז, אני קורא לראש העירייה משה ליאון לבטל לאלתר את המינוי המדובר", אמר מרזל, ולא שכח להוסיף: "אם ליאון לא יעשה זאת, כנראה החיבור שלו לאיווט ליברמן ולשמאל עמוק בהרבה משחשבנו".
בתגובה לדברי מרזל אמר השבוע חבר המועצה ואיש הימין אריה קינג: "נראה שמעתה כשאגיע לכיכר ספרא אצטרך לנטוש את סנדליי לטובת נעליים גבוהות".
מי שיצאה להגנתו של יששכרוף היתה יו"ר מרצ בירושלים, חברת המועצה ד"ר לורה ורטון: "כל אדם צריך להישפט על פי כישוריו ומעשיו, לא על פי שיוך משפחתי, עדתי, דתי או כל דבר אחר. חוץ מזה, 'שוברים שתיקה' היא עמותה חוקית ולגיטימית, גם אם לא כל אחד מסכים עם הדעות שהם מביעים".
הנהלת העירייה התנערה אף היא מהדרישה שעלתה בשבוע שעבר: "דוד החל עבודתו כסטודנט במערך הדוברות, השיווק וההסברה. דוד נבחר בתהליך סדור, על פי כל הנהלים ורק לפי כישוריו. עיריית ירושלים אינה שואלת מועמד כזה או אחר על דעותיו, ובוודאי לא על דעות בני משפחתו ובוחרת את עובדיה לפי הכישורים האישיים בלבד".
יששכרוף בחר שלא להגיב בנושא.