העצור ויאן ויסוקובסקי (צילום: דוברות המשטרה)העצור ויאן ויסוקובסקי (צילום: דוברות המשטרה)
העצור ויאן ויסוקובסקי (צילום: דוברות המשטרה)
(העצור ויאן ויסוקובסקי (צילום: דוברות המשטרה))
ניסיון ההימלטות הנוסף של העצור המסוכן: כתב האישום נגד ויסוקובסקי הוגש על ידי יחידת התביעות המשטרתית לאחר שלפני כשבוע, על פי כתב האישום, תקף את אחיו וגרם לו לחבלות בכל חלקי גופו. ל׳מיינט ירושלים׳ נודע כי לאחר האירוע האלים, נמלט ויסוקבסקי לנתב״ג ושם נעצר על ידי כוחות משטרה, כשהוא על מטוס אשר היה אמור להמריא לחו״ל.
כמו כן, משעות הבוקר פועלים במרחב בית החולים מאות שוטרים על מנת לאתרו, עם רדת החשכה החל לפעול במחרב גם מסוק משטרתי בעל יכולת איתור באמצעות מצלמה תרמית, יחידת טרקטורונים של משמר הגבול, בשטח בית החולים הוקם חפ״ק משטרתי המנהל את האירוע.
בית החולים הפסיכאטרי ״איתנים״  (צילום: לירן תמרי)בית החולים הפסיכאטרי ״איתנים״  (צילום: לירן תמרי)
בית החולים הפסיכאטרי ״איתנים״ (צילום: לירן תמרי)
(בית החולים הפסיכאטרי ״איתנים״ (צילום: לירן תמרי))
בתוך כך, לחשוד עבר פלילי עשיר – לחובתו 9 הרשעות קודמות בין היתר בעבירות של: תקיפת סתם של בן משפחה, עבירות הגורמות חבלה של ממש ו-3 עבירות של תקיפת שוטר ועובד ציבור, כמו כן לחובתו 7 עבירות של סחיטה באיומים ועבירות רכוש.
לגבי העבירה שבגינה הוגש כתב אישום נגד ויאן זה ניסה מייד לאחר האירוע האלים בו הכה את אחיו במכות נמרצות להימלט מן הארץ והוא נתפס בנתב"ג כאשר הוא מצוי על מטוס אשר היה אמור להמריא לחו"ל.
״מסוכן ואלים״
מוקדם יותר היום משטרת ירושלים הזהירה וקראה לעירנות הציבור בשל בריחתו של עצור מבית החולים הפסיכיאטרי "איתנים" הסמוך לירושלים. המשטרה מגדירה את האירוע כ"מסוכנות גבוהה". מהמשטרה נמסר כי "הנאשם ויאן ויסוקובסקי בן 28, תושב מעלה אדומים נעצר על ידי המשטרה בתאריך 4.6.19, בגין תקיפת אחיו וחבלה בנסיבות מחמירות. אתמול הוגש נגד הנאשם בבית משפט השלום בירושלים כתב אישום שבמסגרתו החליט כבוד השופט, כי הנאשם יוחזר לבית החולים איתנים וישהה שם במעצר בתנאי אשפוז לצורך קבלת חוות דעת".
הבוקר במהלך אשפוזו, ברח הנאשם מבית החולים וכעת כוחות משטרה רבים בליווי מסוק עורכים סריקות לאיתורו. "הנאשם ויאן ויסוקובסקי מסוכן ואלים", מדגישים במשטרה.
תיאורו: קירח, גוון עור בהיר, גובהו 1.70, עיניים בגוון חום, לבש קפוצ'ון אפור מתחתיו חולצה לבנה, מכנס כהה ונעל נעלי ספורט. כל היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש להודיע למשטרת מחוז ש"י בטלפון 02-5424367 או למוקד 100 של המשטרה