ברקוביץ' ובונפיל. צילום: דנה קופל וחיים צחברקוביץ' ובונפיל. צילום: דנה קופל וחיים צח
ברקוביץ' ובונפיל. צילום: דנה קופל וחיים צח
(ברקוביץ' ובונפיל. צילום: דנה קופל וחיים צח)
מאיים על נבחר ציבור? בשבוע שעבר האשים יו"ר האופוזיציה בעירייה, חבר המועצה עופר ברקוביץ את ראש העירייה משה ליאון, בכך שרחובות העיר מלוכלכים, ולטענתו לא נעשית השקעה מספקת בניקיונה של ירושלים. העירייה מצידה מיהרה להוציא הודעה לפיה צוותי התברואה בעירייה יצאו למבצע רחב היקף. יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דני בונפיל, לקח את המאבק בין ברקוביץ לקואליציית ליאון צעד אחד קדימה, ובמכתב ששלח הבוקר (שלישי) כתב לברקוביץ, "אם לא תתנצל בפני עובדי התברואה, נאלץ לנקוט נגדך בצעדים בכל דרך שנמצא לנכון".
בונפיל כתב במכתבו, "לצערי הובא לידיעתי כי הנך ממשיך בדרכך מימים ימימה, לפגוע בעובדי העירייה העושים מלאכתם נאמנה, ולפרסם כי העיר כי העיר איננה נקייה לטעמך, לצלם אתר מסוים ולהצביע על כך שזה המצב בעיר. אינני מבין כיצד הנך מתעלם מהמאמצים הרבים שהשקיעו עובדי התברואה להביא את ניקיון העיר לרמה שלא ידענו שנים רבות".
בונפיל שיגר עקיצה לברקוביץ וכתב כי "קיימת התחושה שהתחלת את מסע הבחירות שלך על גבם של ציבור העובדים במקום להתמודד מול הנהלת העיר בסוגיות המפריעות לך". בונפיל חותם כאמור את מכתבו במסר לברקוביץ, לפיו הוא מתכוון לנקוט נגדו צעדים.
במכתב נוסף ששיגר הבוקר בונפיל, מבקש יו"ר ההסתדרות המרחב מראש העירייה משה ליאון "לשים קץ להשתלחותו של חבר המועצה עופר ברקוביץ כלפי עובדי העירייה". בונפיל מודיע לליאון, כי "במידה ולא יחול שינוי בהתנהגותו של מר ברקוביץ, כולל התנצלות לעובדי התברואה, נאלץ לנקוט נגדו בצעדים המתבקשים".
זה לא הכל. במכתב ששיגר בונפיל לעובדי אגף התברואה, הודיע להם כי הוא מתכוון לפעול נגד ברקוביץ, עד שזה יתנצל. "אבקשכם להתעלם מהתערבותו של חבר המועצה עופר ברקוביץ שמצא לנכון לסלף את העובדות בשטח ואשר טען שהעיר אינה נקייה. אין בכוונתי לוותר על פגיעות מצד חברי המועצה כלפי ציבור עובדי העירייה".
ברקוביץ: מעריך ומוקיר את עובדי התברואה
ברקוביץ בתגובה דוחה מכל וכל את טענותיו של בונפיל. "אני מעריך ומוקיר את עובדי התברואה. הניסיונות להלך אימים עלי באמצעות שליחים של ראש העירייה משה ליאון, אינם מרתיעים אותי כהוא זה". לדבריו, ""ליאון נוהג כהרגלו בפחדנות ושולח את בונפיל, בעל רקע פלילי ושיטות אלימות, תוך פגיעה בעובדים, לאיים על נציג ציבור שמשמיע את קולם של התושבים, במקום לדאוג לעיר נקייה יותר. אני שב ומציע לליאון להתמודד עם בעיות הניקיון של העיר, בשיתוף פעולה מלא של התעוררות. הציבור שבחר בי מצפה ממני להמשיך לפעול לירושלים נקייה יותר ואמשיך לעשות זאת בכל עת."
ברקוביץ הוסיף, "טענותיי אינן מופנות לעובדים בעיריית ירושלים ובאגף התברואה. ליאון משתמש בעובדים כמגן אנושי מפני הביקורת שמופנית אליו, כראש העירייה. ביקורת המגיעה בעקבות פניות רבות של תושבים אלי, לגבי פסולת רבה שנמצאת מחוץ לפחים, בגלל נתונים סטטיסטיים המעידים על מספר פחים נמוך ועל דיווחים מהשטח. ירושלים, עיר הקודש ובירת ישראל צריכה להיות נקייה גם בחגי ישראל ובשבתות. ניתן לגבש מדיניות שתשאיר את ירושלים נקייה ותכבד את החג, התושבים והמבקרים".
לדברי יו"ר האופוזיציה בעירייה, "המדיניות הנוכחית של ראש העירייה, שהותירה מספר נמוך של הפחים לכל תושב, והיעדר פתרון חכם ומערכתי לסופי שבוע וחגים היא התנהלות עירונית לקויה ביותר. כאמור, וחרף נסיונות האיום של של השליח בונפיל, אני קורא לליאון לשתף פעולה עם התעוררות, למען ירושלים נקייה יותר".
בונפיל בתגובה: "במקום שיודה לכל עובדי העירייה, הוא הפך את העיר למלוכלכת ופוגע בעבודתם הנאמנה. אם יש לו טענות שיפנה למשה ליאון. לא מעניין אותי אם הטענות נכונות או לא, אם הוא ימשיך לתקוף את העובדים, אני מבטיח לו שאנחנו נטפל בו".