דו"ח חניה. צילום: רועי אלמןדו"ח חניה. צילום: רועי אלמן
דו"ח חניה. צילום: רועי אלמן
(דו"ח חניה. צילום: רועי אלמן)
הנימוק המיוחד לביטול דו"ח חניה: האם הריון הינו עילה לביטול דו"ח? מסתבר כי לפחות באגף החניה בעיריית ירושלים סבורים כי אכן זו סיבה מספקת.
יעל אור-לי, תושבת ירושלים קיבלה דו"ח חניה לאחר שהחנתה את רכבה בסימון כחול לבן במתחם התחנה ולא הפעילה את אפליקציית "פנגו" בזמן שהיתה בתחילת ההיריון. בשיחה עם מיינט ירושלים הסבירה אור-לי את הפעולות שהיא ביצעה על מנת להביא לביטול הדו"ח שנרשם לה על ידי פקח העירייה.
בערעור שהגישה לאגף החניה בצירוף מספר מחקרים טענה אור-לי כי היא סובלת מ"טפשת הריון", מצב שבו הדעת משתבשת הגורמת לשכחה של פעולות אלמנטאריות. "התכוונתי להפעיל את השימוש בפנגו", מסבירה, "אבל בדיוק נכנסה לי שיחה לפאלפון ובגלל מצב בלבול בו הייתי נתונה בשל ההריון שכחתי לבצע את הפעולה". בנוסף צירפה לערעור מחקרים המצביעים על כך כי הריון גורם למצב בלבול הנקרא 'טפשת הריון' .
דו:ח החניה של אור-לי. צילום: באדיבות יעל אור-לידו:ח החניה של אור-לי. צילום: באדיבות יעל אור-לי
דו:ח החניה של אור-לי. צילום: באדיבות יעל אור-לי
(דו:ח החניה של אור-לי. צילום: באדיבות יעל אור-לי)
״כולם לעגו לי ואמרו שהדו"ח לא יבוטל אבל כנראה בעיריית ירושלים סברו אחרת", הסבירה. לפני ימים ספורים היא קיבלה מכתב מהעירייה כי הדו"ח בוטל: "בנסיבות עניין הדו"ח בוטל" .
עד כמה "טפשת ההיריון" משפיעה על חיי היום-יום? "היא משפיעה מאוד, אני שוכחת לבצע פועלות פשוטות, למשל אני מחפשת את הטלפון והוא בכלל בידי".
יעל אור-לי. צילום: באדיבות המצולמתיעל אור-לי. צילום: באדיבות המצולמת
יעל אור-לי. צילום: באדיבות המצולמת
(יעל אור-לי. צילום: באדיבות המצולמת)
"לא האמינו לי שאצליח לבטל את הדוח אבל הפתעתי את כולם. יש עיריות שמתחשבות בנשים בהריון וכאלו שלא, שמעתי מחברות שלמשל שבעיריית תל אביב הגישו מספר בקשות לביטול מאותה סיבה והן לא נענו בחיוב. עיריית ירושלים גילתה רגישות גדולה, אני שמחה לראות שיש אנשים רגישים שעומדים מאחורי מתן הקנסות".