הותר לפרסום: חקירת משותפת של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי הובילה הלילה את כוחות הימ"מ - היחידה המשטרתית ללוחמה בטרור של משמר הגבול, כוחות שב"כ וכוחות צה"ל לפעילות מבצעית ברמאללה במסגרתה נעצר חשוד ברצח של אורי אנסבכר ז"ל בירושליםס
״מרגע מציאת גופתה של אורי אנסבכר בת ה-19 ז"ל באזור עין יעל בירושלים, פעל צוות חקירה משותף של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי לאתר כל פיסת מידע, ממצא וראייה שיכולה להוביל לזהותו של החשוד ברצח״, נמסר מהמשטרה.
החקירה כאמור הובילה הלילה למבצע משותף של המשטרה, לוחמי הימ"מ, שירות הביטחון הכללי וצה"ל במהלכו נעצר החשוד ברמאללה. החשוד, תושב חברון הועבר לחקירת שב"כ.
על פי הדיווחים, אנסבכר ז״ל יצאה ביום חמישי נסערת ממקום עבודתה וביקשה ״להתבודד״. היא הוכרזה נעדרת בשעה 11:00 בבוקר, וסמוך לשעה 19:00 נמצאה גופתה. היום (שישי) היא הובאה ללמנוחות בליווי מאות ממקריה. "לימדת אותי להיות מאושרת ולצמוח מתוך הקושי, ואיך לעזור לאחרים לצמוח", ספדה לה תמה אחותה בדמעות,"רציתי לעשות הרבה דברים יחד לטייל. זה כבר לא יקרה. מבטיחה לך אורי שאני אנסה לחיות בשבילך". ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב גם הוא לרצח המזעזע ואמר כי "נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".