עין יעל. צילום: לירן תמריעין יעל. צילום: לירן תמרי
עין יעל. צילום: לירן תמרי
(עין יעל. צילום: לירן תמרי)
מאות ליוו את אורי אנסבכר (19) מהיישוב תקוע דרומית לירושלים בדרכה האחרונה. גופתה נמצאה אמש (ה') באזור מיוער סמוך לעין יעל ללא רוח חיים ועם סימני אלימות. היום בצהריים היא הובאה למנוחות בבית העלמין ביישובה. אנסבכר הותירה הורים וארבעה אחים ואחיות, ושירתה ב'יעלים', מרכז לטיפול בנוער ביער בעמק רפאים ירושלים.
אורי אנסבכר. צילום: באדיבות היישוב תקועאורי אנסבכר. צילום: באדיבות היישוב תקוע
אורי אנסבכר. צילום: באדיבות היישוב תקוע
(אורי אנסבכר. צילום: באדיבות היישוב תקוע)
"לימדת אותי להיות מאושרת ולצמוח מתוך הקושי, ואיך לעזור לאחרים לצמוח", ספדה לה תמה אחותה בדמעות,"רציתי לעשות הרבה דברים יחד לטייל. זה כבר לא יקרה. מבטיחה לך אורי שאני אנסה לחיות בשבילך".
הלוויתה של אנסבכר ז"ל. צילום: אלכס קולומויסקיהלוויתה של אנסבכר ז"ל. צילום: אלכס קולומויסקי
הלוויתה של אנסבכר ז"ל. צילום: אלכס קולומויסקי
(הלוויתה של אנסבכר ז"ל. צילום: אלכס קולומויסקי)
דוד, אחיה של אורי, ספד: "מכל מריבה עשית שלום עם חיוך על הפנים. התאהבת בעין יעל בשנייה הראשונה. רגע לפני שאת עוברת בגן עדן בפעם האחרונה, אני רוצה להגיד לך שאת תמיד תהיי איתי. הפצת כל כך הרבה אור בעולם".
רבקה, מורתה ספדה לה: "זכיתי להית מורתך. לא קיבלת שום דבר כמובן מאליו, לא זייפת. את אדם של אמת של מעשה. גם כשחיבקת חיבקת באמת. היית חוט שמשלב בין השמיים לארץ יצאת כנגד חוסר צדק ועוולות חברתיות. כולנו נשתדל ללכת בדרכך".
נשיא המדינה, ראובן ריבלין ספד לה: "הלב נשבר מול אבדן החיים בשיא ליבלובם והכאב גדול מנשוא. עשייתה הנדיבה של אורי למען האחר וטוב ליבה ימשיכו להאיר גם לאחר שאורהּ הגדול כבה". ראש הממשלה נתניהו הוסיף: "אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".
משה ליאון ספד לה: "הלב נשבר על אורי אנסבכר ז"ל, נערה טובת לב שנרצחה אתמול באכזריות בסמוך לעין יעל. אני סומך על משטרת ישראל שתשים ידה על הרוצח המתועב במהרה ושולח תנחומים בשמי ובשם תושבי ירושלים למשפחתה".
'יעלים', מרכז לטיפול בנוער ביער. צילום: לירן תמרי'יעלים', מרכז לטיפול בנוער ביער. צילום: לירן תמרי
'יעלים', מרכז לטיפול בנוער ביער. צילום: לירן תמרי
('יעלים', מרכז לטיפול בנוער ביער. צילום: לירן תמרי)
ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן: "אורי אנסבכר ז"ל, נשמה טהורה, בת תקוע, בת גוש עציון. ילדה תמימה ממשפחה יקרה. בת שירות לאומי שהקדישה את שנותיה הצעירים והיפים לטיפול בנוער במרכז יעילים, שם יצקה משמעות ותוכן לעולמה. תנחומינו למשפחה, לישוב תקוע ולגוש עציון כולו. אין מילים שיוכלו לנחמם אחרי רצח כה מחריד. אנו פונים אל המשטרה, כוחות הבטחון וכל מקבלי ההחלטות ודורשים למצות את הדין עם אותם רוצחים בני עוולה".