חנייה בירושלים. צילום: רועי אלמןחנייה בירושלים. צילום: רועי אלמן
חנייה בירושלים. צילום: רועי אלמן
(חנייה בירושלים. צילום: רועי אלמן)
בדיוני ועדת הכספים שהתקיימו השבוע אושר תקציב של 25 מיליון שקלים לפרויקט "שעה חניה חינם לירושלמים". כמו כן, בישיבת המועצה שתתקיים בסוף השבוע צפויים חברי המועצה לאשר את ההחלטה. על פי העירייה הפרויקט יחל במחצית השנייה של שנת 2019.
בין התכניות הנוספות שאושרו בוועדת הכספים:
בתחום הנקיון התקציב יגדל ב-12.5 מיליון שקלים ממקורות העירייה ועוד 40 מיליון שקלים מתקציב הבירה. תוספות אלה מיועדות עבור שיפור המחרב הציבורי הכולל: ריבוד כבישים, בינוי כיכרות ושיפוץ מדרכות. סך כל כל התקציב לפרויקט שיפור פני העיר יעמוד על סך 120 מיליון שקלים לעומת 48 מיליון שקלים בשנה החולפת. בנוסף, ראש העיר מתכוון להמשיך לגייס תקציבים ממשלת ישראל עבור הנושא ובכוונתו כי התקציב יעמוד על סך 150 מיליון שקלים.
4 מיליון שקלים יושקעו בשדרוג המרכזים המסחריים במערב העיר. כמו כן, במזרח העיר תשקיע העירייה בתכנית חומש מקבילה כ- 20 מיליון שקלים.
אגרת השילוט: על מנת ליישם את רפורמת אגרת השילוט עיריית ירושלים תתקן בישיבת המועצה הקרובה את חוק העזר העירוני בנושא השילוט כך שלא תיגבה אגרת שילוט על שלט ראשון לבעלי עסקים קטנים ובינונים. בנוסף, צמצמה עיריית ירושלים את סעיפי החיוב משלושה עשר לחמישה סעיפים ותשנה גם את שיטת הגבייה מהעסקים בעיר.
תקציב מוסדות התרבות בעיר יגדלו ב-5.5 מיליון שקלים, בשנה החולפת עמד התקציב על סך 27.5 מיליון שקלים.
סטודנטים: עיריית ירושלים תקים קרן מלגות לסטודנטים ירושלמים. השנה, הקרן תוקצבה מתקציב העירייה בכמיליון שקל שעתידים לשלש את עצמם באמצעות תרומות לקרן ייעודית.
אירועי פורים: השנה ירושלים תחגוג 'שבוע פורים', שבוע שלם של מופעים ומסיבות לרווחת תושבי ירושלים. במהלך השבוע רחוב יפו הססגוני יתחפש והחגיגות יתפרסו מכיכר ספרא ועד שוק מחנה יהודה לאור כל הציר. גם המסיבה המסורתית בנחלאות תתקיים ותורחב.
מנהלים קהילתיים: בשנת 2019 ייערכו בחירות למנהלים הקהילתיים. עלות קיום בחירות במנהלים הוא כ-2.5 מיליון שקלים.
כמו כן, חצי מיליון שקל נוספים יועברו לבני הגיל השלישי והרביעי, חצי מיליון נוספים לבעלי צרכים מיוחדים, חצי מיליון נוספים לחיזוק הפעילות למשחות צעירות בשכונות, חצי מיליון נוספים לתגבור פעילות הנוער באגודות הספורט השונות.
משה ליאון: "זהו התקציב הראשון שאני מגייס ומעביר למען תושבי ירושלים. אני שלם מאוד עם תוצרי התקציב וכבר יכול לדמיין איך ירושלים תיראה בסוף השנה הנוכחית. השנה, השקענו נתח נכבד מהתקציב ברווחת חייהם ואיכות חייהם של תושבי העיר, אני בטוח שבקרוב השינויים יראו ויורגשו כבר בשטח. האג'נדה שלי ברורה ופשוטה; 'ירושלמים שווים יותר', ולכן, אמשיך לפעול לגיוס משאבים נוספים למען רווחת ואיכות חייהם של תושבי העיר בכל הזדמנות".